Latvieti kronē par gada sportisti Īrijā

Divkārtējā pasaules čempione airēšanā Sanita Pušpure piektdien tika kronēta par Gada sportisti 2019. gadā Īrijā. Izdevums “The Irish Times” raksta, ka šī balva Sanitai ir arī vienlaikus kā agrīna dzimšanas dienas dāvana, jo 21. decembrī sportiste svin savu 38. dzimšanas dienu.

“The Irish Times” raksta, ka pasaules čempiones titulu Pušpurei nebija viegli izcīnīt, jo viņa vasarā bija dzimtajā Latvijā, lai būtu kopā ar māsu Inesi pēdējos brīžos cīņā ar vēzi. Slimība māsu uzvarēja.

“Šai medaļai ir ļoti liela vērtība – mums vienkārši vajadzēja kaut ko jauku. Es ceru, ka mana māsa lepojas, vērojot no augšas…,” pēc uzvaras sportiste bija atklājusi televīzijas kanālam “RTE”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pušpure uz Īriju pārcēlās 2006. gadā un, šķiet, ir atradusi uzvarētājas kodu. Pēc vairāku gadu vilšanās, kad viņa divreiz pasaules čempionātos finišēja ceturtajā vietā, pērn Bulgārijā notiekošajās planētas meistarsacīkstēs viņa izcīnīja pirmo zelta godalgu, bet šogad spēja titulu nosargāt.  Sportiste 2000 metrus veica septiņās minūtēs un 17,140 sekundēs.

Tāpat viņa izcīnīja arī Eiropas čempiones titulu. Nākamgad Pušpure, pārstāvot Īriju, startēs Tokijas olimpiskajās spēlēs.