Arktikā un Antarktīdā ledus klātas platības šogad lielākas nekā iepriekšējos gados

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 8 mēnešiem.

Zemes Ziemeļu un Dienvidu puslodes ledus platības, kas noklāj ūdeni ir plašākas nekā iepriekšējos gados šajā pašā laika posmā, liecina ASV nacionālā okeāna un atmosfēras pārvalde.

Ziemeļu puslodē vasara tuvojas noslēgumam, taču ledus Ziemeļu Ledus okeānā turpinās kust aptuveni līdz 20. septembrim, kā jau tas ir ierasts katru gadu.

Šis gads ir ievērojams ar pozitīvu tendenci - ledus platība Ziemeļu Ledus okeāna šī gada 28. augustā ir aptuveni 3,7 miljoni kvadtrātkilometru, taču pagājušā gada šajā pašā datumā ledus platība bija vien nieka 2,6 miljoni kvadrātkilometru. Starpība - 1,1 miljons kvadrātkilometru ir pielīdzināma Francijas un Spānijas teritorijai kopā.

Satelītnovērojumi no Dienvidu puslodes liecina par līdzīgu tendenci. Ledus klātās ūdens platības ir nedaudz lielākas nekā iepriekšējos gados. Turklāt tās ir lielākas nekā pērn šajā laikā. Pagājušā gada septembrī ledus klātās platības Antarktīdā bija lielākās novērojumu vēsturē.

Jāņem vēra fakts, ka Dienvidu puslodē aizvien vēl ir ziema un tur ledus kušana sāksies pēc vairāk nekā mēneša.

Šīs ziņas no Zemes polu apgabaliem atkal liek pārskatīt nākamo gadu Zemes klimata prognozes un uzdot jautājumus par Zemes mainīgo klimatu, klimata cikliem un cilvēka nozīmi klimata mainībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti