Vienlaidus sniega sega Latvijā nokususi; Alūksnē tā turējās vairāk nekā 5 mēnešus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 1 mēneša.

Piektdien Latvijā vienlaidus sniega sega nokususi, visilgāk sniegs zemi klāja Alūksnē - vairāk nekā piecus mēnešus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Alūksnē vienlaidus sniega sega zemi klāja 154 dienas jeb piecus mēnešus un četras dienas.

Rīgā sniega sega nokusa jau 11. aprīlī un visas ziemas garumā vienlaidus sniega sega noturējās 135 dienas jeb četrus mēnešus un 15 dienas, bet visīsāko laiku sniega kārta saglabājās Liepājā - aptuveni 80 dienas, jo sniegs tur nokusa jau februāra beigās, pēc tam īslaicīgi balta zeme bija dažas reizes martā.

Ilggadīgie novērojumi liecina, ka vidēji sniega sega Kurzemē noturas 70-75 dienas, bet Vidzemes un Alūksnes augstienē aptuveni 110 dienas.

Vidējais rādītājs Kurzemē pārsniegts par aptuveni 5-10 dienām, bet valsts austrumos sniegs turējies vairāk nekā mēnesi ilgāk par normu.

Sniega kārtas biezums šogad bija lielāks nekā parasti un daudzviet tika pārspēti arī rekordi. Alūksnē 9. aprīlī sniega segas biezums sasniedza 70 centimetrus un tik bieza sniega kārta tur nebija novērota kopš meteoroloģisko mērījumu sākšanas. Griškānu meteoroloģisko novērojumu stacijā, kas atrodas dažus kilometrus uz austrumiem no Rēzeknes, 2.aprīlī tika izmērīts 50 centimetru dziļš sniegs. Tik daudz sniega Rēzeknē nav bijis kopš 1996.gada, kad sniega kārtas augstums sasniedza 67 cm, un arī togad visdziļākais sniegs bija aprīļa sākumā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti