Infografika: Izsnidzis pēdējais šīs ziemas sniegs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Aizvadītajās desmit dienās, marta otrajā dekādē, daudzviet Vidzemē, Latgalē un Kurzemes ziemeļos piedzīvots sniegotākais laiks šajā ziemas-pavasara sezonā, turklāt prognozes liecina, ka noturīga sniega sega neveidosies.

Marta 2. dekāde bijusi gandrīz četrus grādus siltāka par normu un arī nokrišņu daudzums vairāk nekā divas reizes pārsniedzis vidējo klimatisko rādītāju.

Naktī uz 18. martu lielā daļā Latvijas bija spēcīgākā snigšana šajā ziemā, atnesot biezāko sniega kārtu kopš pagājušā gada pavasara. Visvairāk uzsniga Siguldā - 18 centimetri sniega.

Visvairāk nokrišņu bija Vidzemes dienvidos - Skrīveru apkaimē 37 litri uz kvadrātmetru, bet vismazāk - Salacgrīvā - 17 litri uz kvadrātmetru.

Dobele bijusi saulainākā vieta Latvijā, tur mākoņi šo desmit dienu laikā sauli neaizsedza 76 stundas, savukārt Daugavpilī tikai 65 stundas.

Turpina pieaugt arī ultravioletā starojuma intensitāte, tās indekss šajā dekādē sasniedza 2,8, kas vēl uzskatāms par zemu, tomēr tuvākajās nedēļās strauji palielināsies.

Atskatoties uz aizvadītās ziemas sniega segas biezumu Rīgā, jāsecina, ka esam piedzīvojuši vienu no sniegiem nabadzīgākajām ziemām pēdējo 30 gadu laikā. Vienlaidus sniega sega zemi klāja tikai 20 dienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti