Pļaviņās straujš ūdenslīmeņa kāpums; izsludināts oranžais brīdinājums

Pie Pļaviņām turpina pieplūst un blīvēties jaunas ledus masas, kas traucē upes plūdumu un izraisa straujas ūdenslīmeņa svārstības, tādēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs izplatījis oranžo brīdinājumu.

Brīdinājumā teikts, ka Daugavā ar dažādu un mainīgu intensitāti iet ledus, kopumā ūdenslīmenis paaugstinās, tomēr periodiski vērojamas krasas svārstības. Pļaviņu ūdenskrātuvē un augšpus tai notiek ledus masu blīvēšanās un kustība, ūdenslīmenis paaugstinās. Gaidāma plašāka teritoriju applūšana.

Brīdinājums attiecas uz Daugavas posmu no Jēkabpils līdz Pļaviņām.

Brīdinājums spēkā līdz trešdienas plkst. 15.

Pļaviņās uzraudzīt situāciju sākusi pašvaldības policija.

Pie Zeļķu tilta ūdenslīmenis otrdien paaugstinājies par diviem metriem, bet kopš nedēļas nogales par vairāk nekā trim metriem.


Kur vērsties plūdu gadījumā Aizkraukles novadā?

  • Kad plūdi sākas, nekavējoties jāinformē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests pa tālruņiem 112 vai 01, kā arī Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Ambainis pa tālruni 25207555 vai civilās aizsardzības speciālists Jurijs Maškovs pa tālruni 29474196, lai nepieciešamības gadījumā saņemtu savlaicīgu palīdzību.
  • Plūdu gadījumā nakts laikā izmantojiet kabatas lukturīšus un sveces, lai glābējiem signalizētu par savu atrašanās vietu. Ieteicams jau iepriekš saglabāt vajadzīgos tālruņa numurus.
  • Aizkraukles novada pašvaldības mobilās lietotnes lietotāji, kuri deklarējuši dzīvesvietu Aiviekstes pagastā vai Pļaviņās un iespējojuši (vai nav aizlieguši) savos tālruņu iestatījumos sūtīt Aizkraukles novada lietotnei uznirstošos paziņojumus, saņems brīdinājuma ziņas par iespējamo apdraudējumu un nepieciešamo rīcību.
  • Ikviens iedzīvotājs, kuram ir viedtālrunis, aicināts lejupielādēt un izmantot jauno bezmaksas lietotni "112 Latvija". Lietotājs saņems paziņojumu sava viedtālruņa ekrānā par iespējamo apdraudējumu, piemēram, sarkanā vai oranžā līmeņa brīdinājumus par bīstamiem laikapstākļiem. 
  • Neplānotas evakuācijas gadījumā uzmanīgi klausieties un precīzi ievērojiet glābēju dotās norādes.

Savukārt Jēkabpilī otrdienas vakarā ūdenslīmeņa kāpums kļuvis lēnāks, tomēr, tā kā ledus sastrēgums izraisījis strauju ūdenslīmeņa kāpumu Pļaviņās un pie Zeļķu tilta, iespējama arī pēkšņa ūdens kāpšana pie Jēkabpils. Otrdienas vakarā ūdenslīmenis pie Jēkabpils plkst. 22.20 bija 6,22 metrus virs stacijas nulles atzīmes, kas ir vairāk nekā divus metrus zemāks nekā robeža, pie kuras sākas plaši plūdi.  

Kur vērsties plūdu gadījumā Jēkabpils novadā
Kur vērsties plūdu gadījumā Jēkabpils novadā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti