Šī vasara Latvijā – bez tropiskajām naktīm

Šovasar Latvijā vēl nav bijusi neviena tropiskā nakts, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Par tropiskajām naktīm sauc tādas, kad nakts gaitā nekļūst vēsāks par 20 grādiem.

Vissiltākā nakts šovasar bija uz 22. jūniju, kad Rīgā temperatūra nenoslīdēja zemāk par 19,6 grādiem, kā arī aizvadītā nakts uz 17. jūliju, kad Daugavpilī minimālā temperatūra bija 19,3 grādi.

Pēdējo 15 gadu laikā tropiskās naktis kaut daļu Latvijas skar gandrīz ik vasaru. Pēdējā vasara, kad nekur Latvijā netika novērota tropiskā nakts, bija pirms sešiem gadiem – 2017. gadā.

Tropisko nakšu skaita rekords uzstādīts 2021. gadā Rīgā, kad 19 naktis nebija vēsākas par 20 grādiem, tostarp naktī uz 23. jūniju minimālā temperatūra Rīgas centrā bija 24 grādi, kas ir tveicīgākā nakts meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Pagājušajā gadsimtā daudzviet Latvijā vispār nebija šāda fenomena – tropiskā nakts. Daļā Latvijas pirmās tropiskās naktis vēsturē novērotas 90. gados, bet šajā gadsimtā to skaits strauji palielinājies, un pēdējo 15 gadu laikā gandrīz ik vasaru ir pa kādai tropiskai naktij.

Turpmāk šonedēļ naktis kļūs dzestrākas, nedēļas otrajā pusē temperatūra tajās noslīdēs līdz 7...12 grādiem, piekrastē 15 grādiem, bet lokāli iespējama temperatūras pazemināšanās līdz 5...6 grādiem. Dienas arī nebūs pārāk siltas, maksimālā temperatūra otrdien līdz 19...24 grādiem, bet atlikušajās nedēļas dienās 17...23 grādu robežās.

Ik dienu kaut daļā Latvijas gaidāms lietus, bet nokrišņu mākoņi būs relatīvi nelieli un sausums daudzviet turpināsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti