Vairāki cilvēki gājuši bojā spēcīgās vētras laikā Maskavā un tās apkaimē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Vairāki cilvēki ir gājuši bojā spēcīgās vētras laikā Maskavā un tās apkaimē. Piektdien, 30.jūnijā, vienas dienas laikā Krievijas galvaspilsētā izkrita gandrīz visa mēneša nokrišņu norma. Tik spēcīgs lietus Maskavā nav bijis vismaz kopš 1923. gadā. Lai gan citi avoti ziņo, ka tāds negaiss līdz šim šajā reģionā vispār nav pieredzēts.

Vairāki cilvēki ir gājuši bojā spēcīgās vētras laikā Maskavā un tās apkaimē
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Spēcīgs negaiss ar lietu Maskavā sākās piektdienas pēcpusdienā. Vētra turpināja plosīties vairākas stundas, kuru laikā izkrita ap 90% no vidējās mēneša nokrišņu normas. Vēja ātrums vietām sasniedza 22 metrus sekundē.

Tiek ziņots par vairākiem bojā gājušajiem. Tā vienā no jaunajiem Maskavas rajoniem vējš nocēla betona riņķi no kravas automašīnas. Tas sāka ripot un nogalināja divus cilvēkus. Viens no viņiem mira uz vietas, otrs pa ceļam uz slimnīcu.

Vēl kādu 33 gadus vecu vīrieti ir nospēris zibens. Tāpat vismaz desmit ir cietuši no kritušajiem kokiem un ir nogādāti slimnīcās. Vēl 12 cilvēkiem ārsti ir varējuši palīdzēt ambulatori.

Kopumā vētra nogāza vairāk nekā tūkstoti koku. Daļa no tiem ir uzkritusi uz daudzām automašīnām. Tāpat ir nogāzti elektrības stabi, laternas un dažādas izkārtnes. Vētras dēļ aptuveni 43 000 iedzīvotāju Krievijas centrālajā daļā ir palikuši bez elektrības.

Maskavas apgabalā zibens spēriens ir izraisījis jumta ugunsgrēku divās mājās. Vismaz desmit māju jumti tika norauti. Un kopumā jumts ir bojāts 47 daudzstāvu dzīvojamajās mājās.

Bija traucēta arī sabiedriskā transporta kustība vairākos maršrutos. Piemēram, dažviet tika appludinātas tramvaja sliedes. Tāpat aptuveni divdesmit lidmašīnas bija spiestas nosēsties citās lidostās un vēl ap 450 reisu izlidošana Maskavas lidostās tika būtiski aizkavēta. Aptuveni 40 reisi ir pilnībā atcelti. Līdz ar to lidostās joprojām gaida ievērojams cilvēku skaits.

Aculiecinieki sociālajos tīklos ir publicējuši lielu skaitu fotogrāfiju un video ierakstu, kuros ir redzams, kā vētra plosījās Maskavā un tās apkaimē. Piemēram, vienā no ierakstiem var redzēt, kā spēcīgs vējš gandrīz aiznes gaisā kaķi, kurš atradās autostāvvietā.

Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins notikušo ir nosaucis par stihiju. Pašreiz glābšanas dienesti turpina likvidēt postījumu sekas, lai gan lietus vēl nebūt nav mitējies. Tiek ziņots, ka gan sestdien, gan turpmākajās pāris dienās ir gaidāmi papildu nokrišņi. Tomēr tik spēcīgs lietus vairs netiek solīts.

Postījumu finansiālais apmērs vēl nav pilnībā aprēķināts.

Šī jau ir otrā vētra, kas Maskavā plosās šovasar. Arī pirmais negaiss ir nesis ievērojamus postījumus Krievijas galvaspilsētai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti