Valters Sīlis Nacionālajā teātrī iestudē britu dramaturģes Lūsijas Kirkvudas drāmu «Debesjums»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

12. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī gaidāma pirmizrāde britu dramaturģes Lūsijas Kirkvudas drāmai "Debesjums" Valtera Sīļa režijā, kura uz skatuves pulcēs teju visu Nacionālā teātra aktrišu ansambli, informēja teātrī.

"Jaunas sievietes likteni izšķirs 12 zvērināto – sieviešu – lēmums, ir vai nav patiesība tas, ko viņa apgalvo, proti, ir vai nav viņa stāvoklī. Ja viņa gaida bērnu, viņu nedrīkst pakārt, ja ne, karātavas viņu jau gaida, jo tāds ir tiesas lēmums," sacīts izrādes pieteikumā. "Kā liecina nāvessoda piesaukšana, lugas darbība nenotiek 21. gadsimtā, kaut arī luga sarakstīta 2020. gadā, bet gan 18. gadsimta vidū Anglijas austrumos. Tomēr britu dramaturģes piedāvātie jautājumi pilnā mērā attiecas uz mums un uz šodienu. Vai mēs spējam vienoties par kopīgu lēmumu svarīgos jautājumos? Vai mēs spējam uzņemties atbildību par savu viedokli? Vai mīlestība ir attaisnojums vardarbībai?"

Režisors Valters Sīlis par izrādi sacīja: "Divpadsmit lugas varonēm šī ir telpa un laiks, kad viņas izkāpj no dienas darbu smagās vienmuļības. Divpadsmit lugas varonēm šis ir brīdis, kad viņām ir dota vara. Vara konkrētā jautājumā, kuru tolaik vīrieši labprāt nodeva sieviešu rīcībā. Lai cik ierobežotas ir viņu lemšanas tiesības par savu likteni, nu viņām ir dota vara izlemt kādas citas sievietes likteni. Šī ir iespēja pacelt galvu no ikdienas rūpēm un pievērsties jautājumam, kas katru no viņām konfrontē ar saviem dzīves jautājumiem, kuriem nekad nav laika.

Man šķiet, šajā darbā ir iekapsulēta arī visa teātra misija – likt cilvēkiem "iekāpt" sakrālā laikā un uzdot sev jautājumus, kuriem ikdienā laika nepietiek. Uzdot jautājumu – kas tad ir patiesi cilvēcīga rīcība?"

Izrādes radošā komanda: režisors Valters Sīlis, scenogrāfe Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, komponists Edgars Raginskis, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

Lomās: Elizabete Skrastiņa, Maija Doveika, Dace Bonāte, Ināra Slucka, Sandija Dovgāne, Daiga Kažociņa, Evija Krūze, Daiga Gaismiņa, Dita Lūriņa vai Anna Klēvere, Sanita Paula, Agnese Budovska vai Anta Aizupe, Ieva Aniņa, Indra Burkovska, Liene Sebre, Kaspars Aniņš, Romāns Bargais.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti