Rīgas cirks ievēlēts par vienu no Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīkla vadītājorganizācijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 2 mēnešiem.

Rīgas cirks uz turpmākajiem diviem gadiem ievēlēts par vienu no divām Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīkla (Baltic Nordic Circus Network/BNCN) vadītājorganizācijām – kopā ar “Circus Syd” no Zviedrijas, medijus informē Rīgas cirka pārstāvji.

Kā vienai no divām organizācijām, kas BNCN vadīs no 2020. līdz 2022. gadam, Rīgas cirkam paredzama nozīmīga loma dažādu starptautisku pasākumu rīkošanā un koordinēšanā. Liela daļa no šiem pasākumiem notiks Rīgā, un tādējādi Rīgas teātriem, festivālu un koncertu organizatoriem skaņu, gaismu un citiem speciālistiem būs iespēja apmeklēt pasaules līmeņa meistaru vadītās apmācības.

BNCN ir Ziemeļeiropas cirka organizāciju sadarbības tīkls, kurā šobrīd ir 17 cirka mākslas organizācijas no Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm. Tīkla mērķis ir stiprināt reģiona sadarbību cirka jomā, rīkot aktivitātes, kas stiprinātu laikmetīgā cirka mākslas atpazīstamību Ziemeļeiropā, kā arī veicinātu dažādus sadarbības projektus starp dalībvalstīm un iesaistītajām organizācijām. Tīkls organizē meistarklases, seminārus un starptautiskas mākslinieku rezidences gan māksliniekiem, gan industrijas profesionāļiem, tostarp tehniskajam personālam. BNCN rīkotajās apmācībās iespējams celt tehniskās prasmes, veikt pieredzes apmaiņu citās tīkla organizācijās, atrast atbilstošākos partnerus iecerētajiem projektiem, kā arī izprast un celt reģiona kopējo un katras valsts individuālo kultūras identitāti.

“Man ir patiess prieks par Rīgas cirkam uzticēto pienākumu – vadīt Baltijas Ziemeļvalstu tīklu,“ saka Rīgas cirka direktore Liene Pērkone, uzsverot, ka šie divi gadi, kuru laikā Rīgas cirks līdzvadīs cirka organizāciju tīklu, nozīmē ne vien iespēju Latvijas vietējiem treneriem un skatuves māksliniekiem gūt starptautisku pieredzi, bet arī Rīgas cirka izcelšanu Eiropas un pasaules cirka kartē.

“Vadītājorganizācijas loma apliecina arī citvalstu partneru uzticēšanos Rīgas cirka komandas zināšanām un kompetencei rīkot liela mēroga pasākumus,” rezumē Liene Pērkne.

Tuvākajos mēnešos paredzētas vairākas BNCN aktivitātes – gan slēgta tipa pasākumi, kas paredzēti dalīborganizāciju pārstāvjiem, gan publiski pasākumi un meistarklases, uz kurām var pieteikties ikviens interesents, kura profesionālā darbība saistīta ar skatuves tehniskā nodrošinājuma jomu. Plašāka informācija pieejama Rīgas cirka mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti