Liepājas teātrī top Volodina lugas «Pieci vakari» iestudējums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 5 mēnešiem.

Liepājas teātrī noris darbs pie krievu dramaturga Aleksandra Volodina lugas „Pieci vakari". Režisors Leons Leščinskis savu stāstu par mīlestību skatītāju vērtēšanai nodos 24. janvārī, kad paredzēta iestudējuma pirmizrāde.

Mūsdienu skatītājam Volodina vārds ir diezgan svešs, lai gan viņa lugās aplūkotās tēmas ir saprotamas un nozīmīgas ikvienam un nav ierobežojamas kādā laika posmā. Viņa varoņi ir vienkārši cilvēki, kuri dzīvo ikdienišķu dzīvi, un līdz ar to ikvienam ir viegli ar viņiem identificēties; tajā pašā laikā tieši ikdienā autors ir atradis ļoti daudz poētiskā un vērtīgā.

Šī ir luga par mīlestību un tās sarežģītajiem līkločiem. Kā arī par to, ka cilvēki patiešām var atrast sevi tikai tad, kad vairs nebaidās mīlēt. Jo tieši tad izmainās viņu ikdiena... Izrāde ir par spēju būt pašiem, neatkarīgi no valdošā režīma un citu priekšstatiem par veiksmīgu dzīvi.

Režisors saglabājis Volodina doto laiku un vietu, izrādes darbība norisināsies kādas ziemas piecos vakaros, kad pēc 17 gadu ilgas prombūtnes Iļjins atgriezīsies Ļeņingradā, lai satiktu Tamāru. Iļjina un Tamāras sarežģīto mīlestības stāstu un atpakaļceļu vienam pie otra izdzīvos Egons Dombrovskis un Inese Kučinska. Padomju laika reālijas būs jaušamas gan detaļās, gan kostīmos, gan arī mūzikā – kas tiek piemeklēta (daļēji autors to norādījis remarkās) unarī rakstīta īpaši izrādes vajadzībām.

Šī luga ir spilgts piemērs, ka tieksme pēc ideāliem un ticība skaistajam var pacelt virs zemes – un mūsu merkantilajā realitātē, kur materiālās vērtības ir kļuvušas dominējošās, man ir svarīgi atgādināt, ka īstās ir sirds vērtības, ne materiālais stāvoklis," par izvēli iestudēt šo lugu saka režisors Leščinskis.

Izrādē piedalīsies arī aktieri Edgars Ozoliņš, Anete Berķe, Sigita Jevgļevska un Kaspars Kārkliņš.

Kopā ar režisoru pie izrādes tapšanas strādā scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, horeogrāfe Liene Grava, komponists Oleksijs Demčenko, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti