JRT ar Mihaila Barišņikova dalību top izrādē «Baltais helikopters» balstīta kinofilma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jaunajā Rīgas teātrī top kinofilma, kuras pamatā ir režisora Alvja Hermaņa izrāde “Baltais helikopters”, vēstīts teātra mājaslapā.

Teātrī skaidroja, ka Alvja Hermaņa izrāde “Baltais helikopters” JRT repertuārā ir kopš 2019. gada 21. novembra, taču Covid-19 pandēmijas un ar to saistīto ierobežojumu dēļ iestudējums līdz šim ir piedzīvojis tikai 20 izrādes. Lai nodrošinātu iespēju lielākam skatītāju skaitam redzēt izrādi, JRT top kinofilma, kuras pamatā ir izrāde “Baltais helikopters”.

Tāpat kā izrāde arī filmas sižets balstīts patiesos notikumos un stāsta par iepriekšējā katoļu baznīcas pāvesta – Benedikta XVI – noslēpumaino atkāpšanos no amata. Benedikts XVI jeb Jozefs Racingers ir pirmais pāvests, kurš pēdējo 600 gadu laikā pameta savu posteni dzīves laikā. Teātrī norādīja: "Astoņi gadi, kuru laikā Racingers pavadīja pāvesta krēslā (no 2005. līdz 2013. gadam), sakrita ar visiem tiem jaunajiem izaicinājumiem un jautājumiem, ar kuriem mūsu civilizācija tika konfrontēta 21. gadsimta sākumā un atbildes uz kuriem joprojām nav atrastas."

Lugas autors, izrādes un tagad arī filmas režisors ir Alvis Hermanis. Līdzās Mihailam Barišņikovam filmā piedalās Jaunā Rīgas teātra aktieri Kaspars Znotiņš, Guna Zariņa un Regīna Razuma.

Projekta realizācijai ir pieaicināti kino jomas profesionāļi – operators Andrejs Rudzāts un montāžas režisors Mārtiņš Grauds.

Kinofilma būs pamatā angļu valodā (daļēji itāļu, poļu un latīņu valodās) ar subtitriem latviešu, krievu un angļu valodās. Filmēšanas process norisinās šī gada aprīlī. 2021. gada beigās filmu ir paredzēts piedāvāt skatītājiem Latvijā un visā pasaulē.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti