Kultūras rondo

“Dainu kodekss” - Janīna Kursīte iepazīstina ar dainu simboliem

Kultūras rondo

Kultūras Rondo: Mārai Ķimelei jubileja; taps grāmatu sērija "Es esmu.."

Jaunums Radioteātrī - Andra Kolberga traģikomēdija "Sirreāls gadījums"

Jaunums Radioteātrī: Andra Kolberga traģikomēdijas «Sirreāls gadījums» iestudējums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 6 mēnešiem.

Latvijas simtgades programmā Latvijas Radioteātrī iestudēts īpašs darbs – Andra Kolberga luga "Sirreāls gadījums”. Tas ir arī veltījums tās autoram 80. dzimšanas dienā. Iestudējuma režisors ir Edmunds Freibergs.

“Luga ir kādu laiciņu atpakaļ rakstīta, bet līdz skatuvei nav nonākusi. Ņemot vērā to, ka šodienas latviešu dramaturģijā komēdiju nav daudz, šķiet, bija prātīgi šo darbu izvēlēties,” Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” vērtē režisors Edmunds Freibergs.

Traģikomēdijā autors sev raksturīgā stilā – gan nopietni, gan reizē sarkastiski un pat groteski un komiski - risina mūsu sabiedrības būtiskas iezīmes. Andris Kolbergs raksta par sev tuvajām tēmām – Latvijas vēsturi, sabiedrību un cilvēku attiecībām, iepinot sev raksturīgo humoru.

“Tur ir daudz jauka humora, tas ir ar zobiņiem, satīra arī,” norāda Freibergs.

Freibergs bilst, ka, iepazīstoties ar lugu, viņam prātā ienācis teiciens no romāna “Mērnieku laiki” – mazos zagļus kar, bet lielos ceļ amatos.

“Tas, ko blēdis dara, salīdzinot ar apkārtējo vājprātu – korupciju un zagšanu milzīgos apmēros, tas blēdis ir eņģelis,” stāsta Freibergs. “Luga ir jauka ar to, ka Kolbergs to ir uzbūvējis tā, ka sāk kā sadzīves komēdiju, bet aizved līdz farsam. Ir arī kriminālintriga.” 

Galvenajās lomās iejutušies aktieri Andris Bērziņš un Kaspars Pūce. Lomas ierunājuši arī Ainārs Ančevskis, Evija Skulte, Juris Hiršs, Daiga Gaismiņa, Mārcis Maņjakovs, Jānis Kaijaks, Marta Jākobsone un arī Edmunds Freibergs.

Skaņu režisore Kristīne Zolotorenko, producente Māra Eglīte, redaktore Alda Briede. Pirmizrāde 22. un 23. decembrī 17.05, un iestudējums skanēs arī 2019. gada 1. un 2. janvārī plkst. 22.05.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti