Harisma un triki. Rīgas cirkā sākusies krāšņa sezona

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Pērnā gada nogalē atjaunotā Rīgas cirka arēna pirmo mēnesi aizvadījusi gana spraigi. Tajā skatāmās izrādes "Ziemassvētku putekļi" bijušas ļoti pieprasītas, apliecinot skatītāju vēlmi atgriezties cirkā un arī vēsturiskajā ēkā.

Rīgas cirka viesizrāžu plāni
00:00 / 04:06
Lejuplādēt

Īpaši bagātīgs ar notikumiem Rīgas cirkā būs pavasara cēliens, kad viena otrai sekos viesizrādes no dažādām valstīm, atklājot mūsdienu cirka mākslas daudzveidību un jaunus izteiksmes veidus. 

Rīgas cirkā Latvijas Radio ir brīdī, kad arēnā izrādes dalībnieki gatavojas izrādei "Ziemassvētku putekļi", ko sāka izrādīt decembra vidū un kam pēdējās izrādes būs vēl šonedēļ. Šis ir pirmais notikums, kas pēc rekonstrukcijas iesilda arēnu, un Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers neslēpj prieku par cilvēku lielo interesi.

"Tiešām, tas laikam arī pamudināja, ka cirks ilgu laiku bija slēgts. Tāpat cilvēkiem bija liela interese, ka tagad te ir kaut kas jauns. Un tādējādi mēs esam izpārdevuši visas izrādes un papildizrādes. Bērniem patīk," sacīja Ķibers.

Īpaši bagātīgs ar mākslas notikumiem Rīgas cirkā būs pavasara cēliens, kad sagaidīsim viesizrādes no dažādām valstīm, uz kurām būs aicināti kā bērni, tā pieaugušie.

Marta sākumā viesizrāžu sēriju uzsāks pasaulslavenais žonglieris, vairāku prestižu nozares balvu laureāts Vess Pedens. Viņš ir amerikānis, kas strādā Eiropā, un Rīgā piedāvās soloizrādi "Amerikāņu kalniņi".

Izrādi patiesi iedvesmojuši amerikāņu kalniņu karuseļi, un Pedens tajā, milzīgu piepūšamu struktūru ieskauts, darbojas ar bumbiņām un lokanām, caurspīdīgām caurulēm, amerikāņu kalniņus "tulkojot" žonglēšanas valodā. Izrādē ir iespaidīga scenogrāfija un tematiski atbilstoša muzikālā partitūra – elektrobītus veido deformētas amerikāņu kalniņu skaņas.

"Viņš ir sācis žonglēt jau no piecu gadu vecuma, bet uzstāties sācis no 11 gadiem. Viņam pieder dažādi Ginesa rekordi speciālās žonglēšanas disciplīnās.

Viņa izrāde ir ļoti krāsaina, viņš izmanto dažādus objektus, caur kuriem veido asociācijas par braukšanu caur amerikāņu kalniņiem. It kā viens cilvēks, it kā soloizrāde, bet viņš spēj paņemt milzīgu auditoriju ar savu harismu un trikiem," norādīja cirka pārstāvis.

Vesa Pedena viesizrādēm sekos kompānijas no Beļģijas "Familiar Faces" uzstāšanās Rīgas cirkā ar izrādi "Virsma". Kompānija ir jauna, izveidota pirms aptuveni pieciem gadiem, un jaunums ir arī tas, ko viņi piedāvā, un tā ir pāru akrobātika uz ūdens klātas virsmas.

"Viņi ir atraduši jaunu veidu, kā pa ūdens virsmu slidinoties, var taisīt akrobātiku, kontrolējot slīdēšanu. Tas faktiski šķiet kaut kas tāds ļoti brīnumains. Faktiski slidošana pa slapju dejas grīdu. Stāsts ir par cilvēka un ūdens attiecībām. Viņi reprezentē to, ka cirks meklē pilnīgi jaunus izteiksmes veidus," sacīja Ķibers.

Ja pirmās divas viesizrādes ieteicamas bērniem no septiņiem gadiem, tad trešā viesizrāde tiek pieteikta kā klaunāde sagatavotai auditorijai, sākot no 14 gadu vecuma un pieaugušajiem,

un tā ir izrāde "A-triptik", ko piedāvā Francijas apvienība "CirkVOST". Izrāde piesātināta ar kultūrkodiem un rituālām atsaucēm.

Mārtiņš Ķibers: "Izrādē viņi rada tādu savu pasauli, faktiski pat ar savu valodu, kas nāk no senā sanskrita un savijas ar latīņu valodu. Tiek risinātas cilvēka un varas attiecības. Viņi ir tērpos, kas raisa asociācijas ar viduslaikiem. Nopietnība mijas ar humoru un riska elementiem. Viņi paši ir tādi lieli, nobrieduši vīrieši ar gariem matiem, izskatās kā izkāpuši no cita laikmeta".

Viesizrāžu sērija Rīgas cirkā sāksies pēc diviem mēnešiem – 9. martā un ilgs līdz aprīļa otrajai pusei. Katru no viesizrādēm izrādīs trīs reizes. Maijā savukārt būs skatāma pirmizrāde Latvijas–Norvēģijas kopprojektam "Cirks klimatam", kurā būs iesaistīti arī jaunieši no visas Latvijas, kas cirka mākslu apgūst meistarklasēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti