Kultūras rondo

Izstāde "Samaltie" - četru mākslinieku redzējums par Emīla Meldera daiļrades šķautnēm

Kultūras rondo

Annas Ķirses ”Koku opera" izrādes apmeklētājiem likusi uz mežu paraudzīties citādi

Viļakas folkloras kopa "Upīte" izdevusi albumu "Ryugts"

Viļakas folkloras kopa «Upīte» ar jauno albumu «Ryugts» vēlas uzlabot demogrāfisko stāvokli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 8 mēnešiem.

Viļakas novada folkloras kopai „Upīte” iznācis jauns mūzikas albums „Ryugts”. Albuma dziesmas ir par mīlestību, par cerību un precību laiku. Šis ir jau trešais folkloras kopas albums.

Albuma nosaukums atspoguļo kāzu tradīciju, kad viesi jaunajam pārim sauc „Rūgts”. Folkloras kopas vadītājs Andris Slišāns jokojot saka, ka viņu mērķis ar dziesmām mudināt cilvēkus veidot ģimenes ar bērniem.

„Diskā ir ierakstīts, ka galvenā doma, galvenais mērķis, klausoties disku, palielināt demogrāfisko stāvokli valstī,” stāsta Andris Slišāns.

Jaunajā folkloras kopas albumā dzirdamas 14 dziesmas par mīlestību, cerību laiku un precībām. Dziesmas, kuras savulaik dziedājuši un spēlējuši Upītes puses dziedātāji un muzikanti. Darbs pie albuma izveidošanas nav bijis viegls, vairāk nekā gadu viss tika likts kopā, lai balsis un mūzika skanētu labi. Albumā atlasītais materiāls nebūt nav tik viegli izdziedams, jo vienā dziesmā var būt gan ļoti zemas, gan ļoti augstas notis, kuras jāspēj vienlīdz spēcīgi izpildīt.

„Tās, kas ir "a cappella" dziedātās, ir autentiskas, kā no sievām iemācījāmies. Bet tās, kas ir ar instrumentiem, tām visām ir jaunmodīga apdare, un tur mums ir Kate pastrādājusi,” stāsta Andris Slišāns.

Šis ir jau trešais folkloras kopas albums, pirmais – "Vysi ļauds breinovuos” – tika prezentēts 2015.gadā, kad klausītāji uzteica folkloras kopu par dziesmās dzirdamo Ziemeļlatgales tradicionālo dziedāšanu pusbalsī. Jaunajā albumā dziedāšana pusbalsī dzirdama vien nedaudz. Otrais albums „Dzīduot muoku, doncuot muoku” iznāca 2016.gadā, tas bija dubultdisks ar dziesmām un Ziemeļlatgales rotaļu un danču pamācībām.

Šobrīd no jaunā diska gan klausītājiem, gan arī pašiem folkloras kopas dalībniekiem dziesma „Lai zaļoj jauneiba” kļuvusi par vienu no mīļākajām un arī ir visvairāk spēlētā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti