Šovasar festivālā «Porta» uzstāsies dziedātāja Jamala no Ukrainas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pasaules mūzikas festivāls "Porta" šogad notiks no 27. līdz 29. jūlijam trīs dažādās norises vietās, un pēdējā festivāla dienā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā uz skatuves kāps Krimas tatāru dziedātāja no Ukrainas – Jamala, kuru vieno muzikāla draudzība ar brīvās Ukrainas vēstnešiem – grupu "DakhaBrakha", kas vairākkārt uzstājusies festivālā "Porta", informēja festivāla rīkotāji.

Festivāls, kā vienmēr, ir uzticīgs pasaules mūzikas skaņām un turpina klausītājus iepazīstināt ar šā virziena daudzveidību. Papildus mūzikas dažādībai koncertu apmeklētājiem būs iespēja arī iepazīt un baudīt dalībvalstu nacionālo virtuvju tradicionālās garšas. Pirmo reizi festivāls viesosies Kuldīgā, kur 27. jūlija vakarā Pils parkā gaidāms atklāšanas koncerts, tajā ar Āfrikas bungu ritmiem vakaru ieskandinās ritma apvienība "Slatucada" no Marokas, savukārt koncerta turpinājumā ar jaudu dalīsies elektrofolka apvienība "Okra Playground" no Somijas.

Otrās festivāla dienas, 28. jūlija, vakarā fon Stricka villā, kā sola organizatori, "varēs ļauties priekšnesumiem, ko sniegs spēcīgas un dziļas balss īpašniece, maģiskas loka liras vārdotāja Peivi Hirvonena (Päivi Hirvonen) no Somijas, pašmāju pasaules mūzikas un visneiedomājamāko mūzikas instrumentu daudzinātāji "Rahu The Fool" un enerģiskie multiinstrumentālisti "Le Diable à Cinq" no Kanādas".

Savukārt 29. jūlijā "Portas" jaunajā mājvietā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā uz divām skatuvēm gaidāma festivāla kulminācija. Vakara gaitā uz "Ambient skatuves" būs iespējams baudīt jaunu skaņu radītājas uz vienas cītaras – "Duo Ruut" no Igaunijas –, un mūziķi, kurš pārkāpj mūzikas instrumenta tubas izpildījuma robežas, – Daniels Herskedāls (Daniel Herskedal) no Norvēģijas.

Uz festivāla otrās skatuves līdzās "Okra Playground" un "Slatucada" aicināta ukraiņu dziedātāja un dziesmu autore Jamala, kuras mūzikā apvienojas souls, džezs, elektronika un pasaules mūzikas žanri. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti