Panorāma

Atklāts Cēsu Mākslas festivāls

Panorāma

NEPLP lemj paplašināt LR valdi

Sākas Eiropas koru olimpiāde

Rīgā atklās trešo Eiropas koru olimpiādi un Nāciju Lielās balvas izcīņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rīgā svētdien, 16. jūlijā, tiks atklāti divi vērienīgi koru pasākumi – trešā Eiropas koru olimpiāde un "Nāciju Grand Prix Rīga 2017" jeb  Nāciju Lielās balvas izcīņa.

Diriģents Romāns Vanags par koru pasākumiem
00:00 / 00:40
Lejuplādēt
Uz tiem pulcēsies vairāk nekā 150 koru un 10 000 dziedātāju no visas pasaules. Līdzās koru sacensībai notiks arī visdažādākie koncerti gan koncertzālēs un baznīcās, gan uz brīvdabas skatuvēm.

Atklāšanas pasākums notiks Nacionālajā bibliotēkā, kur katra valsts sevi pieteiks ar tai raksturīgu tautasdziesmu, stāsta koru olimpiādes mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags.

"Pašā bibliotēkā sāksies tāda tautas sadziedāšanās.

No bibliotēkas balkoniem dažādu nāciju pārstāvji, dažādu tautu kori dziedās savas tautas dziesmas. Tas būs neliels koncertuzvedums, kas nav iestudēts, bet tiks radīts tepat uz vietas.

Paša noslēgumā visi kori vienosies Uģa Prauliņa aranžētajā "Kas dziedāja Jāņu nakti" dziesmā, kas skanēs mūsu Dziesmu svētkos nākamgad. Tas mazais atslēgas vārds ir "līgo, līgo", ko, es ceru, varēs ātri iemācīt visiem nodziedāt," teica Vanags.

Saistībā ar koru pasākumiem līdz 23.jūlijam Rīgā dažviet būs ierobežota satiksme. Tāpat daudzviet transportlīdzekļiem būs aizliegts apstāties un stāvēt, izņemot operatīvo transportu un transportlīdzekļus ar pasākuma organizatoru izsniegtām atļaujām.

Jau ziņots, ka Rīga jūlija otrajā pusē atkal kļūs par starptautisku kora mūzikas galvaspilsētu, jo šeit vienlaicīgi notiks divi vērienīgi koru pasākumi – trešā Eiropas koru olimpiāde un Nāciju Lielās balvas izcīņa.

Līdzās koru sacensībai notiks arī visdažādākie koncerti gan koncertzālēs un baznīcās, gan uz brīvdabas skatuvēm. Līdzās jau minētajām norisēm Latvija aizsāks arī jaunu starptautisku konkursu „Eirovīzijas gada koris”. 

Pirmais televīzijas koru konkurss „Eirovīzijas gada koris 2017” notiks 22.jūlijā - trešās Eiropas koru olimpiādes un Nāciju Lielās balvas izcīņas ietvaros, kuru norises sāksies 16.jūlijā un ilgs līdz 23.jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti