Otro reizi notiks «Osokina Brīvības festivāls @152»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No 7. līdz 11. jūlijam Rīgā norisināsies otrais “Osokina Brīvības festivāls @152”, kura laikā gandrīz nedēļas garumā ar īpašām koncertprogrammām uzstāsies dažādi latviešu mākslinieki – Andrejs Osokins, Ģirts Krūmiņš, Rihards Lībietis, Magdalēna Geka, Iveta Cālīte, Katrīna Gupalo un citi, informēja festivāla organizatori.

Pirmais festivāls “Osokina mini festivāls @152” norisinājās 2020. gada vasaras sākumā uzreiz pēc pirmā ārkārtas stāvokļa atcelšanas, kas sniedza iespēju īstenot koncertus šauram klausītāju lokam. “Pirmais mūsu festivāls sniedza neizsakāmu baudu gan mūziķiem un aktieriem, gan visiem klausītājiem, kuri piedalījās koncertos, jo tā mums visiem bija pirmā satikšanās klātienē pēc vairāku mēnešu ilga pārtraukuma.

Mēs katrs saņēmām kultūras un mūzikas trieciendevu, kas bija tik ļoti vajadzīga pēc ieilgušās klusuma pauzes.

Katrs koncerts bija īpašs – ar savu atmosfēru, brīnišķīgu pēcgaršu un vienmēr lielu klausītāju entuziasmu – un tieši tādu gaidām arī otro festivālu šovasar,” sacīja festivāla idejas autors un īstenotājs pianists Andrejs Osokins. Viņš uzsvēra:

“Šī gada festivālu un vasaru gaidu ar lielu nepacietību, jo beidzot mēs, mākslinieki, varēsim brīvi dalīties ar saviem priekiem un sāpēm, mīlestību un iedvesmu ar klausītājiem klātienes koncertos.

Šis ir viens no iemesliem, kādēļ festivālu nosaucu par “Brīvības festivālu”. Turklāt tas notiek Brīvības ielā, kas ar savu nemitīgo un neapstādināmo dzīves ritmu simbolizē laiku, kas arvien liek mums jaunus šķēršļus, kas jāpārvar.”

Festivāla laikā – no 7. līdz 11. jūlijam – izskanēs astoņi koncerti, no kuriem trijos būs dzirdams Andrejs Osokins, kurš uzstāsies gan ar solo programmu, kas veltīta vācu romantisma daudzveidībai klaviermūzikā, gan kopā ar dziedātāju un pianisti Katrīnu Gupalo, izpildot kino un mūziklu mūziku. Savukārt 10. jūlijā pianists uz skatuves satiksies ar aktieri Ģirtu Krūmiņu īpaši festivālam radītā koncertizrādē, kas būs brīnišķīga dzejas, aktiermeistarības un mūzikas simbioze. Tajā savīsies Marinas Cvetajevas un Velgas Kriles dzeja ar Lūcijas Garūtas, Aleksandra Skrjabina, Sergeja Rahmaņinova, Igora Stravinska, Sergeja Prokofjeva un Jāņa Mediņa mūziku.

Par koncertizrādi Ģirts Krūmiņš sacīja: “Izvēlējos Marinas Cvetajevas un Velgas Kriles dzejoļus. Cvetajevu lasīšu oriģinālvalodā, krieviski.

Abas šīs dzejnieces saista jūtīgā pasaules uztvere. Mīlestības dzejoļi, kas radušies no laimes un sāpēm.

Šos dzejoļus, manuprāt, labi papildinās mūzika. Tas būs ceļojums pasaulē, kas izteikta vārdos, skaņā un ritmā.”

Festivāla laikā izskanēs arī vijolnieces Magdalēnas Gekas un pianistes Ivetas Cālītes koncertprogramma “Sievietes – komponistes”, kā arī pirmo reizi uz skatuves satiksies Katrīna Gupalo un Rihards Lībietis, izpildot latviešu, itāļu un ukraiņu skaņdarbus balsij, klavierēm un ģitārai. Gaidāmi arī vairāki pārsteigumi, par kuriem informācija vēl sekos.

Arī šogad festivāls notiks Klavieru salonā Rīgā, Brīvības ielā 152, tādējādi tiks saglabāts minifestivāla koncepts, kas sniedz iespēju apmeklēt koncertus šauram klausītāju lokam, nodrošinot īpašo tuvības sajūtu starp māksliniekiem un klausītājiem, norādīja organizatori. Andrejs Osokins atklāj, ka šis salons kā festivāla norises vieta saglabāts arī tādēļ, ka tam piemīt intīma un izsmalcināta gaisotne, kas līdzinās 19. gadsimta aristokrātu saloniem, kuros spēlēja Šopēns, Lists un citi izcili komponisti un kuros radās daudzi mūsdienās slaveni skaņdarbi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti