Nošu atslēga

„Tas nav tas pats ansamblis, kas sākumā,” grupai „Otra puse” jau trīsdesmit!

Nošu atslēga

„Man prieks, ja mana mūzika vajadzīga,” izdota Jāņa Strazda dziesmu nošu grāmata

„Dziesmas rodas pie klavierēm,” Katrīnas Binderes debijas albums „Aizturu elpu”

Mīlestības skaistās un sāpīgās šķautnes – Katrīnas Binderes debijas albums «Aizturu elpu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdzīgi daudziem kolēģiem, arī dziedātājai un dziesmu autorei Katrīnai Binderei Covid-19 pandēmijas laiks kļuva ražīgs, jo tajā tapa materiāls debijas minialbumam "Aizturu elpu". Nupat tas devies pie klausītājiem, tiesa, ne taustāmā, vien digitālā formātā, taču šīs un iepriekš radītās dziesmas skanēs Katrīnas Binderes nākamajā pavasarī gaidāmajos koncertos.

Uz sarunu Latvijas Radio 2 dziedātāja ieradās no dzimtās Ventspils, kur strādā par mūzikas skolotāju Ventspils 2. vidusskolā. Tur arī labu laiku mūziķe dziedāja ansamblī "Jūras akmentiņi", kura sastāvā viņas balsi pirmoreiz arī iepazina radio klausītāji. Pēdējos gados tapuši vairāki pašsacerētu un citu autoru dziesmu ieskaņojumi, Katrīna Bindere čakli sadarbojas ar apvienību "Saldās sejas" un Guntaru Raču, kura dzejolis "Piespied stop" savulaik iedvesmoja dziesmas radīšanai. Lielākoties Katrīnu Binderi uz dziesmu tapšanu mudina pašas piedzīvotās sajūtas, mirkļi, kas arī liek aizturēt elpu: "Šis ir sarežģīts laiks, bet albums saistīts par un ap mīlestību, gan skaistiem, gan sāpīgiem brīžiem."

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Dziedāt Bindere sākusi triju gadu vecumā, kad vecāki nolēma, ka meita varētu iesaistīties ansamblī "Jūras akmentiņi". Pēc tam viņa mācījās Ventspils mūzikas skolas džeza un estrādes nodaļā, kam sekoja mācības jau mūzikas vidusskolā, kur apgūta dziedāšana, klavierspēle un citas prasmes. "Es reizēm esmu bailīga, gribas pieturēties cilvēkiem, kurus esmu iemīļojusi un ar kuriem jauki kopā būt. "Jūras akmentiņos" un mūzikas skolā man bija skolotāja Astra Plostniece, kurai arī sekoju. Ejot uz priekšu, arī realizējās mani mazie sapnīši," skaidro dziedātāja.

Katrīna Bindere
Katrīna Bindere

Džezu gan Katrīna neizjuta kā savu, vairāk saistījusi popmūzika. Par savu instrumentu viņa sauc klavieres, pie kurām arī, sākot ar pusaudzes gadiem, tapušas dziesmas. Laba saskaņa "Jūras akmentiņos" izveidojās ar Robertu Pētersonu, kam izdevies izveidot spilgtu karjeru, kā arī Edvardu Griezi, arīdzan dziedātāju.

"Roberts agri sāka rakstīt savas dziesmas, mēs daudz dziedājām kopā, kas man ļoti patika. Manas pirmās dziesmas palika pašas arhīvos, nelikās, ka būtu vērts tās kādam rādīt. Ilgi es sevi ļoti kritizēju, man nekas nepatika," atzīst dziedātāja.

Beidzot 2018. gadā Katrīna piedalījās Guntara Rača autorkoncertos un uzdrošinājās viņam parādīt savu dziesmu "Piespied stop".

Savukārt jau 2014. gadā Bindere debitēja plašākai auditorijai Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē "Dziesma 2014", kurā piedalījās ar dziesmu "Moment And Tomorrow". Uzaicinājums sadarboties bija pārsteigums, iespaidoja konkursa lielā skatuve, spilgtās personības, stāsta Bindere: "Tolaik braucu uz Rīgu mācīties dziedāšanu pie Aigas Rūrānes un Ingas Bērziņas, varbūt caur viņām dziesmas autori padzirdēja par mani. Tad vēl es nedomāju savas dziesmas rādīt plašai publikai."

Nākamais spilgtais pieteikums Latvijas pārstāvniecībai konkursā bija 2020. gada "Supernovā", kad ar pašas, Jāņa Driksnas un Niklāva Sekača radīto kopdarbu "I Will Break Your Heart" Katrīna Bindere kļuva par vienu no galvenajām favorītēm cīņā par uzvaru, taču laurus plūca Samanta Tīna. Dziesma toreiz tapa nometnē "Riga Live", kur Katrīna Bindere iepazinās ar producentu Kasparu Ansonu. Viņš veidojis aranžējumus viņas debijas minialbuma "Aizturu elpu" dziesmām "Greipfrūts", "Es lidošu", "Monēta", "Vīna glāze", "Delīt" un "Brīvības iela".

"Man ir bijis diezgan grūti saprast, kas manī ir īpašs, lai manī kāds klausītos. Tā ir bijusi nopietna cīņa ar sevi: vai man izdosies? Mūzika ir neatņemama manas dzīves daļas, bet ticība pašas spēkiem nenāca uzreiz," stāsta mūziķe.

Pašlaik dziedātāja neplāno startēt Eirovīzijas dziesmu konkursā – viņas biogrāfijā jau bijis daudz dažādu solistu konkursu, arī "X-Faktors", turklāt daudz laika aizņem ģimenes dzīve. Dokumentos viņas pilnais vārds tagad ir Katrīna Anete Bindere-Čodere, dziedātāja auklē mazo dēliņu Elvi, kas gan nekļūs par šķērsli viņas muzikālajai karjerai. Gluži pretēji – mātes loma devusi pašapziņu un spēku uzņemties arvien jaunus pienākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti