Klajā nāk dziesmu rakstīšanas nometnē “RIGaLIVE“ tapis singls «Mazā Parīze»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Klausītājiem tiek nodots jauns, šī gada pavasarī dziesmu rakstīšanas nometnē “RIGaLIVE“ sarakstītais singls “Mazā Parīze”. Dziesma tapusi autoru kolektīvā, sadarbojoties Annai Kristai (skatuves vārds AnnaKrista) Ostrovskai, Mārai Upmanei-Holšteinei, Kārlim Auzānam, Kristapam Ērglim, kā arī Dj Rudd, medijus informē “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” pārstāvji.

Dziesmu “Mazā Parīze” izpilda jaunā dziedātāja Anna Krista, kuru plašāka publika iepazina šoruden kā televīzijas šova “XFaktors” dalībnieci.

"Ar Annu Kristu strādāt ir viegli – viņa ir atsaucīga, enerģijas pilna un ļoti darbspējīga, un šis pirmais singls ir tikai priekšvēstnesis citām labām lietām! Mūsu komandas nejaušā satikšanās bija ļoti veiksmīga, katrs kolosāli pienesa savu artavu," dziesmas tapšanu atceras Māra Upmane-Holšteine. Gandarījumu par kolektīvi produktīvo darbu pauž arī Kristaps Ērglis, kurš kopā ar Dj Rudd veicis dziesmas pēcapstrādi, padarot dziesmas skanējumu enerģisku.

"Mazā Parīze" tapa jau pirmajā “RIGaLIVE” dienā, Anna Krista stāstījusi Mārai par aktuālajiem notikumiem savā dzīvē, kurus Māra veikli fiksējusi dziesmas teksta veidolā. Savukārt frāzes “Mazā Parīze” ierosinātājs bijis Kārlis Auzāns, kura vadībā dziesmas melodija tika ietērpta harmonijā.

Anna Krista atceras:

"Tolaik biju šķīrusies no ilglaicīgām attiecībām un man īsti nebija, kur dzīvot. Tādēļ manas draudzenes man bija iedevušas savu māju atslēgas, rūpēdamās par to, lai man būtu, kur palikt, kamēr es atrodu jaunu dzīvesvietu. Un tā arī sākas dziesma, man dziedot "ar atslēgām piecām".

Katrā dziesmas pantā ir ietverta daļa no mana stāsta. Es nezinu, kā Māra to paveica – kad es beidzu stāstīt, dziesmas vārdi bija gatavi!"

KONTEKSTS:

Dziesmu rakstīšanas nometne “RIGaLIVE” kopš 2017. gada kopā pulcē pieredzējušus un jaunus mūziķus, veicinot sadarbību kā dziesmu tapšanā, tā arī kontaktu un zināšanu apmaiņā.  “RIGaLIVE”  piedalās ne vien Latvijas mākslinieki, bet regulāri viesojas arī mūziķi no ārzemēm. Dziesma “Mazā Parīze” tika sarakstīta nometnes ceturtajā sesijā, kas notika šī gada aprīlī, kopā pulcējot vairāk nekā 30 mūziķus. Savukārt piektajā “RIGaLIVE” sesijā šajā rudenī piedalījās 32 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Čehijas un Krievijas.

Dziesmu rakstīšanas nometni organizē “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” ar LaIPA un Kultūras ministrijas atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti