«Auļi» uzsāk jaunu starptautisku projektu ar iespaidīgu videoklipu «Hunnu Guren»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Dūdu un bungu grupa “Auļi” strādā pie jauna starptautiska projekta, pētot senu dziedāšanas tehniku saspēlēšanos ar dūdu un bungu skaņām.

2018. gada martā "Auļu" pārstāvji Kaspars Bārbals un Gatis Indrēvics viesojās Mongolijas galvaspilsētā Ulanbatorā, lai iepazītos un uzsāktu sadarbību ar starptautiski pazīstamo mongoļu rīkles dziedātāju Batzorig Vaanchig, informēja kultūras menedžementa "Lauska" pārstāve Daina Zalāne. Vizītes laikā tika veikts darbs ierakstu studijā, ierakstot trīs mongoļu dziesmas Batzorig Vaanchig izpildījumā (Balss un stīgu instruments Morin khuur). Šie dziesmu ieraksti darba procesā tika pielāgoti tam, lai, tos atvedot uz Latviju, tie atbilstu bungu un dūdu grupas "Auļi" specifikai un tos varētu izmantot tālākai aranžēšanai.

Šā gada jūlijā "Auļi" pilnā sastāvā devās ceļojumā uz Mongoliju, lai filmētu video dziesmai “Hunnu Guren”. Kā filmēšanas vieta pēc Batzoriga ieteikuma tika izvēlēts Terelje nacionālais parks. Filmēšana noritēja četras dienas, kuru laikā "Auļi" kopā ar Batzorig Vaanchig kopīgi strādāja pie jaunā video materiāla. Video režisors ir Kaspars Bārbals, operatori Gatis Indrēvics un Edgars Grundšteins.

 

Šī projekta mērķis ir iepazīstināt Latvijas un pasaules publiku ar eksperimentālu bungu un dūdu mūzikas sintēzi ar rīkles dziedāšanu  mongoļu tautas mūzikas un latviešu tautas mūzikas harmoniskā mijiedarbībā.

Kā filmēšanas vieta tika izvēlēta Mongolija, jo dziesmas pamatā ir poētiska dzeja par huņņu impēriju. Video redzamā Mongolijas dabas varenība un plašums ļauj sajust seno notikumu un enerģijas klātbūtni gan "Auļiem", gan skatītājiem. Tas ir ceļojums laikā un telpā vienlaicīgi.

Video tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda un "Latvijas finiera" atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti