Kultūras ziņas

Top starptautiska kameropera "Līsistrate"

Kultūras ziņas

Jaunais kultūras kanons

Anitai Garančai jubileja

Anita Garanča svin 65 gadu jubileju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Dziedātāja un vokālā pedagoģe Anita Garanča 10. februārī svin 65.dzimšanas dienu.

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Anitas Garančas devums ir daudzi dziedātāji, kas ar savu balsi uz skatuvēm Ņujorkā, Londonā, Romā un citās metropolēs nes Latvijas vārdu tāltālu pasaulē. Vīnē un Zalcburgā brīnās: kā gan viena maza valsts spēj būt tāda talantu kalve!

Jau gandrīz 20 gadu Latvijas Mūzikas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas profesore sniedz vokālos padomus Latvijas Nacionālās operas solistiem. Viņas vokālās nodarbības ir apmeklējuši tādi izcili dziedātāji kā Elīna Garanča, Maija Kovaļevska, Viesturs Jansons, Krišjānis Norvelis, Kristīne Gailīte, Ilona Bagele, Baiba Berķe, Kristīne Gailīte, Evija Martinsone, Ieva Parša, Inga Šļubovska, Viesturs Jansons un daudzi citi Latvijā un ārvalstīs pazīstami dziedātāji. Protams, arī pašas Anitas meita - pasaules pirmais mecosoprāns Elīna Garanča. Savas prasmes viņa lietā likusi arī daudzu dramatisko aktieru vokālo prasmju izkopšanā.

 „Šogad aizritēs jau 17 gadi, kopš Anita Garanča ir mana vokālā pedagoģe. Tas ir ilgs laiks, un viņa man ir kļuvusi gandrīz kā mamma. Labākas un mīļākas pedagoģes nav! Es viņai novēlu visu to labāko, lai visi sapņi piepildās!” novēl Evija Martinsone.

 „Anita Garanča ir ļoti laba pedagoģe. Viņai piemīt spēja atrast vispiemērotāko pieeju katram studentam, arī mums, solistiem. Viņa ļauj mums noticēt pašiem sev, māk iedvesmot jaunām pārmaiņām, idejām,” teic Ilona Bagele. „Novēlu Anitai labu veselību! Mēs vienmēr būsim ar viņu kopā, atbalstīsim. Novēlu, lai viņai biežāk ir iespēja tikties ar sev mīļajiem, priecāties par dzīvi, par sevi un saviem tuvajiem!”

 „Anita ir brīnišķīga pedagoģe. Viņas labākā īpašība ir tā, ka viņa ar lielu mīlestību izturas pret cilvēkiem. Anitai ir daudz audzēkņu, un visi jūtamies kā liela ģimene. Anitai ir dabas dots talants intuitīvi virzīt uz pareizā ceļa – jūtot, kurā brīdī, kas ir jāsaka. Arī es savus studentus Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā sūtu pie viņas mācīties papildus. Sarežģītos dzīves brīžos man Anita ir kā draugs, kas atrod un pasaka īstos vārdus, māk psiholoģiski atbalstīt, uzklausīt un iedvesmot. Novēlu viņai stipru veselību, daudz darba un, protams, daudz enerģijas, šos darbus veicot!” – tā Krišjānis Norvelis.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti