Pārmijas

Diriģents Aivis Greters. Vēlme panākt labāko rezultātu

Pārmijas

Matīss Circenis un Jēkabs Bernāts par kora "Ave Sol" rīkoto Barikāžu atceres koncertu

Trio "Tresensus". (Ne)ierobežotā mūzika

Ar vairāku jaundarbu pirmatskaņojumiem Latvijas Radio 1. studijā koncertēs trio «Tresensus»

2024. gada pirmajā Latvijas Radio 3 "Klasika" rīkotajā koncertā, kas 15. janvārī pulksten 18 skanēs Latvijas Radio 1. studijā, muzicēs trio "Tresensus".

Trio "Tresensus" – tās ir trīs sajūtas, trīs skatupunkti, trīs radoši un talantīgi mūziķi – saksofonists Aigars Raumanis, koklētāja Līga Griķe un sitaminstrumentālists Uģis Upenieks.

Koncertā pirmatskaņojumu piedzīvos Edgara Cīruļa meditatīvais opuss "Klusi", Sniedzes Prauliņas "Salācija", Maritas Semjonovas jaundarbs "Tā dzīve ir divas dienas" un Ērika Mieža darba "Inner voices" 2. un 3. daļa.

Programmā mūziķi iekļāvuši arī Gundegas Šmites humorpilnās "Trīs variācijas par latviešu tautas dziesmām" un Uģa Prauliņa suģestējošo miniatūru "Interlūdija", kas izskanēs pašu mūziķu veidotajos aranžējumos. Koncertu vadīs un ar mūziķiem un komponistiem sarunāsies muzikoloģe Ilze Medne.

Koncerta apmeklējumam klātienē var pieteikties pa tālruni 67206734 (darbdienās) vai e-pastu [email protected]. Ierašanās Latvijas Radio (Doma laukumā 8) 15. janvārī no plkst. 17.30, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Koncertu varēs klausīties "Klasikas" ēterā un skatīties "Klasikas" mājaslapā un portālā LSM.lv.

Koklētāja Līga Griķe, saksofonists Aigars Raumanis un sitaminstrumentālists Uģis Upenieks ansamblī "Tresensus" muzicē kopš 2015. gada, meklējot jaunas krāsas, izjūtas un skanējumu. Ansamblis piedalījies daudzos nozīmīgos festivālos: Cēsu Mākslas festivālā, kamermūzikas festivālā "Sansusī", "Baltā nakts", "Zauera ērģeļu vasara", "Kokļu skaņas ziemas mirdzumā". Trio uzstājies Mazajā ģildē, Rīgas Domā, Rīgas pilī, Rīgas Sv. Pētera baznīcā, Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā, Lūznavas muižā, Kaņepes Kultūras centrā, Kalnciema kvartālā, kā arī citur Latvijā un ārpus tās robežām.

Trio "Tresensus" sadarbojies ar dziedātājiem Renāru Kauperu un Paulu Saiju, dzejniekiem Ilmāru Šlāpinu, Mariju Luīzu Meļķi un Rihardu Ošenieku, kā arī orķestri "Sinfonia Concertante" un diriģentu Andri Vecumnieku. Kameransamblis piesaistījis daudzu mūsdienu latviešu komponistu uzmanību: šim unikālajam sastāvam veltīti jau vairāk nekā 20 darbi! Trio labprāt sadarbojas arī ar komponistiem vienaudžiem, lai ne tikai meklētu jaunas iespējas un krāsas mūzikā, bet arī popularizētu latviešu jaunākās paaudzes komponistu daiļradi.

Koncerta norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Ziemas un pavasara koncertsezonā plānoti vēl pieci Latvijas Radio 3 "Klasika" rīkoti koncerti.

19. februārī Ukrainas 17. gadsimta baroka mūziku atskaņos ansamblis "Ældmusic" – dziedātāji Natālija Behma, Oksana Nikitjuka, Serhijs Zadorožnijs, Ansis Bētiņs un klavesīniste Gertruda Jerjomenko.

18. martā ar laikmetīgās mūzikas programmu pirmo reizi Latvijas Radio 1. studijā viesosies dziedātāja Helēna Sorokina un kontrabasists Matīss Eisaks.

29. aprīlī Starptautisko Džeza dienu ieskandinās kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

20. maijā trio "Nyx" jeb flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja atskaņos latviešu komponistu  mūziku.

10. jūnijā koncertsezonu noslēgs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu kvartets: vijolnieki Sandis Šteinbergs un Darja Smirnova, altists Pēteris Trasuns un čelliste Dace Zālīte-Zilberte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti