Sāks pēdējo Laikmetīgās mākslas muzeja projektēšanas posmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Noslēgusies Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja ēkas skiču projekta izstrāde. Līdz ar būvatļaujas saņemšanu sāksies otrais un pēdējais muzeja ēkas projektēšanas posms, kas ilgs līdz nākamā gada vidum, informēja muzeja veidotāji.

Atbilstot plašajam laikmetīgās mākslas darbu spektram, ēkas projektā iekļauta elastīga plānojuma izstāžu telpu grupas — no nelielām, klusinātas atmosfēras telpām līdz plašām vidēm, kas piemērotas liela mēroga instalācijām. Muzejā plānota arī 200 sēdvietu zāle performanču, koncertu, kino un starpdisciplināru notikumu norisei, kā arī mācību un nodarbību telpas izglītības programmu nodrošināšanai, lasītava un kafejnīca.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs iecerēts kā starpreģionālas nozīmes kultūras un mākslas centrs un apmeklētākais mākslas muzejs Baltijā, kura veidotās izstādes tiktu regulāri iekļautas arī citu valstu muzeju programmās, pateicoties unikālajai kolekcijai par mākslas un vizuālās kultūras procesiem Latvijā un Baltijas jūras reģionā no pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem un spējot papildus piesaistīt krājumu aizdevumus no privātiem kolekcionāriem.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecība tiek nodrošināta par privātiem līdzekļiem kā mecenātu Borisa un Ināras Teterevu un “ABLV Charitable Foundation” dāvana Latvijas sabiedrībai valsts simtgadē. Muzeja izveidē piedalās vairāk nekā 20 uzņēmumu no Latvijas, kā arī Somijas, Lielbritānijas, Nīderlandes un Igaunijas jomās, kurās nepieciešamas specifiskas, ar muzeju attīstību saistītas zināšanas, piemēram, apgaismojums, drošība un citas.

Tas ļaus jaunajam muzejam veiksmīgi strādāt pat ar pasaules prasīgākajiem māksliniekiem, kolekcionāriem un mākslas institūcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti