Ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra dalību atklāta Kijevas biennāle

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Ar plašu performanču un diskusiju programmu atklāta Kijevas biennāle ar devīzi “Sabiedrotie”, kuras kuratoru komandā kopā ar partneriem no Austrumeiropas Biennāļu alianses darbojas arī Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC). Izstāde Kijevā būs aplūkojama līdz 14. novembrim, un tās galvenā norises vieta ir padomju modernisma stilā celtais Kino nams, informēja LLMC pārstāvji.

Kijevas biennālē aplūkotas dažādas kultūras un politisko alianšu vēsturiskās formas, kā arī mūsdienu piemēri Austrumeiropā un ārpus tās, un to spēja radīt jaunus sadarbības modeļus nākotnē. Starp vēsturiskām aliansēm minami tādi piemēri kā “Nepievienošanās kustība” (Non-Aligned Movement), kas bija starptautiska organizācija Aukstā kara laikā, veselai virknei valstu norādot uz to neitralitāti Padomju Savienības un ASV cīņā, taču izstādē aplūkoti arī citi mazāk zināmi starptautiskās solidaritātes vai migrācijas piemēri, īpaši starp Austrumeiropas un Globālo dienvidu valstu starpā.

Biennāli atklāja Kvīnsija un Jorgena Gario (Quinsy Gario, Jörgen Gario) performance, kas, turpinot viņu Latvijā sākto izpēti projektā “Neērtās pagātnes. Saistītās pasaules”, aplūkoja iespējamās saistības starp vergu sacelšanos, darba streikiem un neatkarības kustībām, meklējot iespējamās paralēles starp Karību reģionu, no kurienes nāk mākslinieki, mūsdienu Ukrainu un postsociālisma valstīm.

Biennālē piedalās arī latviešu māksliniece Diāna Tamane ar fotogrāfiju sēriju un instalāciju “Ziedu kontrabandiste” (2016–2019), kas ir stāsts par Tamanes vecmāmiņu, kura savulaik apsūdzēta par kontrabandu, kad šķērsojusi Latvijas un Krievijas robežu ar diviem puķu podiem. Mākslinieces vecmāmiņa bija plānojusi aizvest ziedus uz sava vectēva kapiem Abrenē, kas mūsdienās iekļauta Krievijas Federācijā. Atsedzot viena cilvēka personisko pieredzi, projekts spilgti parāda, kā vēstures notikumi un varas maiņas atstāj paliekošas sekas mūsdienu sabiedrībā.

Austrumeiropas Biennāļu aliansi veido “Biennale Matter of Art” Prāgā, “Biennale Warszawa”, Varšavā, Kijevas Biennāle, “OFF-Biennale” Budapeštā un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotais festivāls “Survival Kit”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti