Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš dosies radošā vizītē uz ASV

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Novembrī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors Aleksejs Naumovs un prorektors Kristaps Zariņš viesosies Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV).

6.novembrī Ronalda Reigana centrā Vašingtonā abi mākslinieki klātienē gleznos un turpat izstādes "Riga and World Cities. Live Paintings" ekspozīcijā publiskai apskatei izstādīs tikko tapušos lielformāta darbus. Izstāde Ronalda Reigana centrā interesentiem būs skatāma no 11.novembra. Savukārt no 10. līdz 26.novembrim Floridas Starptautiskajā universitātē Maiami būs apskatāma abu mākslinieku izstāde "Another Horizon. Live Paintings".

6.novembrī Ronalda Reigana centrā Vašingtonā Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš plenērā gleznos lielformāta darbus. Turpinot jau iesākto abu mākslinieku gleznošanas procesa dokumentācijas sēriju, radošais process tiks dokumentēts videomateriālā, un visiem interesentiem publisko performanci - "glezniecību dzīvajā" ("live painting"), būs iespēja vērot arī klātienē. 11.novembrī jaunradītie darbi tiks eksponēti turpat, Ronalda Reigana centrā, izstādē "Riga and World Cities. Live Paintings".

Izstāde "Riga and World Cities. Live Paintings" ar citiem, iepriekš tapušiem darbiem, jau pabijusi arī citās ASV vietās - Latvijas vēstniecības ASV izstāžu zālē un Eiropas Savienības delegācijas telpās. Abi mākslinieki ekspozīcijas klāstu nemitīgi papildina, gleznojot plenērā aizvien jaunas pilsētas un vietas. Darbos atspoguļoti iespaidi, kas gūti pasaules metropolēs un kultūrvēsturiski bagātajās Eiropas pilsētās. Mākslinieki gleznojuši Rīgā, Ņujorkā, Vašingtonā, Parīzē, Kannās, Venēcijā, Burano, Budapeštā, Vīnē un citviet.

Uzaicinājumu ar izstādes ekspozīciju viesoties Floridas Starptautiskajā universitātē Maiami Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš saņēma šī gada pavasarī, kad sadarbības veicināšanas un pieredzes apmaiņā universitāti apmeklēja pirmoreiz. Izstādē "Another Horizon. Live Paintings" būs aplūkojami arī tie darbi, kurus mākslinieki būs gleznojuši plenērā pa ceļam no Vašingtonas uz Maiami. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns, kurš uzstāsies ar lekciju. Savukārt LMA rektors un prorektors Floridas Starptautiskās universitātes studentus un akadēmisko personālu iepazīstinās arī  ar studiju darbu LMA.

LMA un Floridas Starptautiskā universitāte 2014.gada sākumā ir vienojušās par sadarbību mākslas augstākās izglītības jomā, sekmējot praktiskās doktorantūras izveidi. Sadarbība ietver pedagogu un doktorantūras studentu mobilitātes veicināšanu - prakses, vieslekcijas, radošās darbnīcas un studentu izstādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti