Sākas sarunu cikls ar romānu sērijas «Mēs. Latvija, XX gadsimts» autoriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā 25. oktobrī plkst. 19.00 notiks tikšanās ar romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” autoriem Osvaldu Zebri, Gunti Bereli un Paulu Bankovski. Sarunā iecerēts atskats uz sēriju kopumā un uz konkrētajiem rakstnieku romāniem, to tapšanas apstākļiem un citām intriģējošām niansēm. Šī tikšanās aizsāks sarunu ciklu ar romānu sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" autoriem. 

Sarunu vadīs filoloģijas maģistra Arnis Koroševskis. Sarunā apmeklētāji tiksies ar hronoloģiski pirmo trīs darbu autoriem: Osvaldu Zebri, kura romāns “Gaiļu kalna ēnā” (2014) faktiski ievada 20. gadsimtu un centrējas ap 1906. gada notikumiem, Gunti Bereli, kura romānā “Vārdiem nebija vietas” (2015) spilgti parādīts Pirmā pasaules kara priekšvakars un arī kara gadi, un Paulu Bankovski, kura romānā “18” (2014) mūsdienās mītoša cilvēka skatījums sasaistīts ar Latvijas valsts tapšanas laiku, informēja Memoriālo muzeju apvienības pārstāvis Kaspars Zalāns. 

Sērijas darbi ir atzinīgi novērtēti gan lasītāju, gan literatūras kritiķu vidū – par romānu “Gaiļu kalna ēnā” Osvalds Zebris 2017. gadā saņēma Eiropas Savienības Literatūras balvu, savukārt Gunta Bereļa romāns “Vārdiem nebija vietas” un Paula Bankovska “18” attiecīgi 2015. un 2016. gadā bija nominēti Latvijas Literatūras gada balvai.

Vēstures romānu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts” pēdējo gadu laikā kļuva par vienu no pamanāmākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem jaunākajā latviešu literatūrā. 2013. gada sākumā rakstnieces Gundegas Repšes izziņotā koncepcija paredzēja vienkopus pulcēt dažādu paaudžu un literārās pieredzes autorus, lai radītu iespējami daudzpusīgu skatījumu uz Latvijas vēsturi. Laikā starp 2014. un 2018. gadu apgādā "Dienas Grāmata" tika publicēti 13 romāni – katrā no tiem aplūkota kāda pagājušā gadsimta desmitgade vai konkrētāks laika nogrieznis.

Jau nākammēnes, 21. novembrī, Andreja Upīša memoriālajā muzejā gaidāma nākamā tikšanās ar rakstniekiem. Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. A. Upīša memoriālais muzejs  atrodas Rīgā, Brīvības ielā 38-4, ieejas maksa 2,00 EUR.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti