Pirmajā projekta «Bibliotēka» video epizodē savā pieredzē dalās Nora Ikstena

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 9 mēnešiem.

Publicēts “Baltic International Bank” iniciētā projekta “Bibliotēka” pirmais video stāsts. Tajā savā pieredzē dalās rakstniece Nora Ikstena. Kopā plānots publicēt 10 Latvijas literatūras dzīves veidotāju stāstus. Tuvākajos mēnešos sabiedrībai tiks piedāvāti video materiāli, kuros par literatūras un grāmatu tēmu stāsta Zbigņevs Stankevičs, Andris Vilks, Kārina Pētersone, Valērijs Belokoņs, Uldis Bērziņš, Imants Lancmanis, Māris Bērziņš, Sanita Stinkule un Vaira Vīķe-Freiberga.

“Turēties pie latviešu valodas. Turēties vispirms pie sava lasītāja, un tad jau tas ceļš uz pasauli arī būs atvērts,” to jaunajiem rakstniekiem Latvijā vēl Nora Ikstena – latviešu rakstniece, romāna “Mātes piens” un citu grāmatu autore, kuras darbi tulkoti un izdoti vairāk kā 30 pasaules valstīs un valodās. Viņas stāsts par literatūras vērtību un nozīmi ir pirmais, ar kuru sabiedrībai piedāvā iepazīties projekts “Bibliotēka”.

Savā “Bibliotēkas” stāstā Nora Ikstena saka: “Patiesi izlasīta grāmata ir kā īsts draugs, kā mīlestība, kā tuvs cilvēks. Satikt savu grāmatu, tas ir kā satikt tuvu cilvēku – tu kādu laiku dzīvo ar to. Manā uztverē laba grāmata ir tā, kas attiecīgajā dzīves brīdī tev kaut ko māca, palīdz, tevi izceļ varbūt no kāda akača vai parāda kādu skaistu perspektīvi, skaistu nākotnes vīziju. Grāmata, kuru tu satiec savā īstajā dzīves brīdī.”

Sabiedriskās akcijas ietvaros ikviens sociālo tīklu lietotājs ir aicināts veidot arī pats savu bibliotēkas stāstu un publicēt to foto vai video formātā, izmantojot tēmturus #biblioteka un #manabiblioteka.

Līdz ar jauna mācību gada sākumu tiks izsludināts arī konkurss skolām. Skolēni tiks aicināti rakstīt esejas vai veidot foto un video stāstus par kādu no tēmām: “Man tuva grāmata manas skolas bibliotēkā”, “Pasaule bez drukātām grāmatām”, “Grāmata ar raksturu”. Konkursa nolikumu meklējiet “Bibliotēkas” mājaslapā www.manabiblioteka.lv tuvāko nedēļu laikā.

Projektu “Bibliotēka” veido "Baltic International Bank" – ilggadējs latviešu literatūras mecenāts. Tas aicina atklāt sabiedrībai stāstus par literatūras nozīmi cilvēku dzīvēs, stāstus par personīgajām bibliotēkām, to saturu, kā arī emocionālo un profesionālo vērtību. Projektā iesaistīti latviešu rakstnieki un citi aktīvi Latvijas literatūras dzīves veidotāji.

"Baltic International Bank" finansiāli atbalsta nacionālas nozīmes grāmatu izdošanu un literatūras projektu realizēšanu (piemēram, izstāžu organizēšanu, Latvijas Literatūras gada balvas (LaLiGaBa) pasniegšanu).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti