Literārā konkursa «Latgales prozas lasījumi» labākos darbus lasīs tiešsaistē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

12. decembrī pulksten 15.00 tiešraidē no Rēzeknes būs skatāms literārā konkursa "Latgolys prozys skaitejumi 2021" noslēgums, kas būs arī viens no starptautiskā festivāla "Prozas lasījumi" izskaņas pasākumiem. 

Lai veicinātu literāro procesu Latgalē, dodot iespēju latgaliešu rakstu valodā vai latviešu literārajā valodā rakstošiem autoriem sasniegt lielāku auditoriju vai lasītājiem iepazīt jaunus Latgales kultūrtelpā tapušus darbus, biedrība "LgSC" jau otro gadu izsludināja konkursu "Latgolys prozys skaitejumi". Konkursā bija aicināti piedalīties visa vecuma Latgales kultūrtelpai piederīgi autori, kuri raksta prozu. Konkursā tika saņemti 10 dažādu autoru darbi kā latviešu literārajā, tā latgaliešu rakstu valodā. Konkursam darbus iesūtījuši gan Latgales kultūrtelpā jau zināmi autori, gan arī tādi, kuriem piedalīšanās konkursā ir sava veida debijas reize. Iesūtītos darbus vērtēja žūrija piecu cilvēku sastāvā: rakstniece Laima Kota, dzejniece Iveta Ratinīka, dzejniece, publiciste, dramaturģe Anna Rancāne, Balvu Centrālās bibliotēkas vadītāja Ruta Cibule un literatūrzinātniece Maija Burima.

Biedrības "LgSC" pārstāve Edīte Husare, vērtējot autoru atsaucību konkursam, atzina: "Salīdzinot ar konkursa pirmā gada norisi, šoreiz "Latgolys prozys skaitejumim" saņemts gandrīz divas reizes vairāk darbu. Jo īpaši iepriecina tas, ka līdzās jau latgaliskajā un Latgales literatūrā zināmiem autoriem, konkursam darbus iesnieguši pagaidām mazāk zināmi autori, kā arī debitanti Latgales prozā. Ceram, ka neskatoties uz to, kādi būs konkursa rezultāti, autori savos darbos turpinās pievērsties mūsdienīgās Latgales tēmām, veicinot Latgales kultūrtelpas literāros procesus un kvalitāti."

Konkursa noslēgumā, kas tiešraidē būs skatāms 12. decembrī pulksten 15.00 ar savu stāstu lasījumiem piedalīsies trīs visvairāk punktu saņēmušo darbu autori, bet tiešraides virzītājs būs mūsdienu latgaliešu literatūrai veltītā raidieraksta "Puslopys" vadītājs, mūziķis Arnis Slobožaņins. Latgales prozas lasījumu tiešraidei līdzi sekot varēs festivāla "Prozas lasījumi" mājaslapā un portālā lakuga.lv, kā arī biedrības "LgSC" un festivāla "Prozas lasījumi" profilos sociālajā tīklā "Facebook". Konkursa uzvarētāju darbus pēc tam varēs izlasīt un video formātā noskatīties arī latgaliešu kultūras ziņu portālā lakuga.lv.

"Latgolys prozys skaitejumi 2021" noslēguma pasākumu rīko biedrība "LgSC", pasākuma režisore ir Amanda Anusāne, bet konkursa norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, festivāls "Prozas lasījumi" un literatūras, publicistikas un vēstures žurnāls "Domuzīme".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti