Klajā laists Zanes Zustas jaunākais romāns «Nepieradināts putns»

Nācis klajā rakstnieces Zanes Zustas jaunākais romāns pieaugušajiem – "Nepieradināts putns". Grāmata vēsta par ilgām pēc nekad nesatikta tēta, un tā ir jau divpadsmitā autores grāmata, informēja izdevniecībā "Zvaigzne ABC".

Romāns vēsta par uzticēšanos dzīvei un kļūdām, no kurām nav pasargāts neviens. Taču tās var labot... Vai vismaz mēģināt labot. Mazā Linda no skolas pārnāk vien mirkli par vēlu – nekad nesatiktais tētis jau ir aizgājis. Ilgu laiku arī pieaugusī Linda lolo cerību tēvu reiz satikt, taču, kad tāda iespēja rodas, nav pārliecināta, vai to vēlas. Linda, viņas māte un citi pieredz negaidītus likteņa pavērsienus un izdzīvo plašu emociju spektru. Tomēr katrs kritiens dāvā iespēju izplest spārnus un lidot, teikts grāmatas aprakstā.

"Stāsts ievelk. Lēni un pat nedaudz pret savu gribu – galvenā personāža balss nemanāmi pārņem, kļūstot par tavējo. Emocionāls un sievišķīgs stāstījums," grāmatu komentēja režisore un producente Dace Pūce. Savukārt rakstniece Dace Rukšāne piebilda: "Mazās Lindas ilgas pēc nekad nesatiktā tēva neatstās vienaldzīgu līdzcietīgu sirdi, bet pieaugusī Linda rezonēs daudzos no mums. Autore liek domāt, atcerēties un mīlēt vēl vairāk."

"Kā rakstniecei manā dzīvē pilnīgi viss notiekošais var kalpot par iedvesmu radīt jaunu grāmatu. Tā notika arī šoreiz – ilgu laiku esmu bijusi klātesoša tuvas draudzenes ilgās un pat reālos meklējumos pēc nekad nesatikta tēta un novēroju, cik ļoti būtisks ir šis fakts. Tas rada lielu tukšuma sajūtu, kuru nav iespējams tik vienkārši aizpildīt, tāpēc vilkme tēvu uzmeklēt un ieskatīties viņam acīs ir ļoti spēcīga. Grāmatas ievads vēsta, ka stāsts ir izdomāts pēc patiesiem notikumiem, un tas nebūt nav melots," par jaunāko romānu stāstīja Zane Zusta.

Zane Zusta (1982, Liepāja) rakstnieces gaitas aizsāka 2015. gadā ar starptautisku atzinību guvušajām bērnu grāmatām par pūcīti Ucipuci. Savā daiļradē – kā bērniem, tā pieaugušajiem veltītajos stāstos, dzejoļos, romānos, dramatizējumos un filmu scenārijos – Zane runā par emocionālo labbūtību. Vairāki rakstnieces darbi uzreiz pēc iznākšanas ir kļuvuši par bestselleriem – "Tarakāni manā galvā", "Tarakāni tavā galvā", "Es esmu Boss", "Labrīmes, kas mudina bērnu izaugt par labu cilvēku", "Toto meklē mājas", "Aiz durvīm", "Tauriņa spārnu vēzieni".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti