Kultūras ziņas

Fotogrāfija un ceļojums uz kinofestivālu

Kultūras ziņas

"Pastaiga ar Padegu" pa mūsdienu Rīgu

Pasniegtas Normunda Naumaņa kritikas balvas

Normunda Naumaņa Gada balvu mākslas kritikā saņem Edīte Tišheizere

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Normunda Naumaņa Gada balvu mākslas kritikā saņem Edīte Tišheizere, Jaunā kritiķa veicināšanas balva piešķirta Tomam Čeveram, informēja Normunda Naumaņa biedrības preses pārstāvis Krišs Ēlerts. 

Žūrijas pamatojumā, piešķirot galveno balvu Edītei Tišheizerei, teikts: "Edītes Tišheizeres teātra recenzijas raksturo iedziļināšanās režisora domā un aktieru darbā, kritika ir rūpīga un cieņpilna. Edīte neapstājas pie iestudējuma dziļākās nozīmes skaidrojuma, viņas teksti arī paši par sevi ir literāri pašvērtīgas esejas, kuros māksla ir izmantota kā pateicīgs materiāls, kas dots, lai saprastu, kas notiek ar un ap mums.”

“Savos rakstos viņa nebaidās būt subjektīva, pareizāk sakot, personiska, viņa veiksmīgi darbojas gan žurnāla "Teātra Vēstnesis" formātā kā nozares profesionālis, gan lakoniskākos, plašākai publikai paredzētos rakstos žurnālā "IR",” norāda žūrija.

Kopā ar balvu Edīte Tišheizere saņem 1500 eiro stipendiju, kuru atbalsta tehnoloģiju uzņēmums "Tilde".

Gada balvas žūrijas priekšsēdētājs Ilmārs Šlāpins, raksturojot Jaunā kritiķa veicināšanas balvas saņēmēja Toma Čevera darbu, saka: “Toms Čevers, pamatdarbā strādādams visai atšķirīgā nozarē, ir spējis atrast savu kritiķa valodu un intonāciju, lieliski apzinoties, ko nozīmē profesionāli runāt par teātra mākslu - ar patiesu interesi par teātri, prasīgi un vienlaikus saprotoši, pastāstot lasītājam gana daudz, taču vienmēr saglabājot iespēju un nepieciešamību vērtēt arī pašam”.

“2016, gads parādījis, ka Latvijā joprojām netrūkst autoru, kas spēj un vēlas profesionāli strādāt kultūras kritikas jomā. Jau zināmiem vārdiem nākuši klāt arī jauni, prieks, ka iesācēji autori turpina aktīvi darboties un nezaudē kritiķim tik nepieciešamo pastāvīgo iesaisti kultūras procesos. Pieteikumi jaunā kritiķa balvai liecina arī par to, ka šīs profesijas prestižs ir audzis, un tas liek cerēt uz atbildīgāku attieksmi pret kritiķa misiju ne tikai pašu autoru vidū, bet arī sabiedrībā,” uzskata žūrijas priekšsēdētājs Ilmārs Šlāpins.

Normunda Naumaņa vārdā nosaukto Gada balvu mākslas kritikā 2015.gadā nodbināja Normunda Naumaņa biedrība. Lēmumu par šī gada nominantiem pieņēma biedrības izveidota žūrija: interneta žurnāla “Satori.lv” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības “Neputns” galvenā redaktore Laima Slava, tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere, Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā producente, muzikoloģe Baiba Kurpniece, publicists Valdis Ābols un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

“NN nakti” organizē Normunda Naumaņa biedrība, kas dibināta 2015. gada 19. februārī,  tās dibinātāji ir rakstnieki Andra Neiburga, Pauls Bankovskis, tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere, aktieris Ģirts Krūmiņš, mākslinieki Sarmīte Māliņa un Andris Breže, Latvijas Jaunā teātra institūta valdes priekšsēdētāja Gundega Laiviņa, Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, Valmieras drāmas teātra direktore Evita Ašeradena, Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis, izdevniecības “Neputns” galvenā redaktore Laima Slava, komponists un dziedātājs Jānis Šipkēvics, Latvija Nacionālā simfoniskā orķestra direktore Indra Lūkina, Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma u.c.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti