No koncertzāles «Rīga» par labu Zinātņu akadēmijai piedzen aptuveni 60 000 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 1 mēneša.

Daugavpils tiesa Krāslavā daļēji apmierinājusi Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prasību pret koncertzāli "Rīga", piedzenot no koncertzāles par labu LZA 59 679 eiro parādu, informēja tiesā.

Koncertzālei "Rīga" būs jāatmaksā arī likumiskie procenti LZA - 1021 eiro un tiesas izdevumi - 1723 eiro. Tāpat tiesa noteikusi LZA tiesības saņemt no koncertzāles "Rīga" 8% gadā no 59 679 eiro parāda summas līdz sprieduma izpildei.

Daugavpils tiesas Krāslavā pārstāve Jevgēnija Keviša
00:00 / 00:43
Lejuplādēt

Tiesa noraidījusi koncertzāles "Rīga" prasību pret LZA par paziņojuma par nomas līguma izbeigšanu atzīšanu par prettiesisku, kā arī prasību par zaudējumu 7748 eiro apmērā piedziņu.

Pilns spriedums minētajā lietā būs pieejams no 9.maija.

Jau vēstīts, ka koncertzālē "Rīga" pasākumi vairs nevar notikt, jo LZA koncertzāles telpām atslēgusi ne tikai apkuri, bet arī elektrību. Gada sākumā Krāslavas rajona tiesa noraidīja koncertzāles "Rīga" vadītāja Jura Millera pieteikumu nodrošināt prasību - nekavējoties pieslēgt koncertzālei elektrību.

Starp koncertzāli "Rīga" un LZA patlaban notiek vairākas tiesvedības. Lai visas tiesas notiktu pēc iespējas ātrāk, izskatāmās lietas no Rīgas pārceltas uz Daugavpils tiesu Krāslavā. Viena tiesas sēde jau notikusi novembrī, un tokoncertzāle "Rīga" ir uzvarējusi. Pamata lieta par koncertzāles "Rīga" un LZA līguma tiesiskumu tika skatīta decembra sākumā, bet, ņemot vērā to, ka LZA nebija iesniegusi visus nepieciešamos dokumentus, tās skatīšana tika atlikta uz vēlāku laiku.

Šā gada 1.janvārī LZA īstenoja iepriekš izteikto brīdinājumu un atslēdza elektroenerģijas pievadi koncertzālei "Rīga". Millers uzskata, ka šādai rīcībai LZA neesot bijis tiesiska pamata. Savukārt kopš pagājušā gada rudens LZAkoncertzālei "Rīga" ir atslēgusi apkuri.

Millers uzskata, ka LZA cenšas panākt SIA "Rīgas koncertzāle" maksātnespēju, jo tad LZA ir tiesības pārņemt visus ieguldījumus, neizmaksājot nekādas kompensācijas.

Kā ziņots, LZA 2015.gada jūlija beigās lauza telpu nomas un lietošanas līgumu ar koncertzāli "Rīga", to pamatojot ar telpu nomas un siltumenerģijas parādiem. LZA vairākkārt pieprasījusi atbrīvot telpas, tomēr koncertzāle "Rīga" turpināja veikt saimniecisko darbību un organizēt koncertus. Līguma laušana vēl jāvērtē tiesai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti