Kultūras ziņas

Sākas festivāls "Rīgas Ritmi"

Kultūras ziņas

Lietuvas mākslas zvaigzne Jons Gasjūns Rīgā

Kristaps Zariņš - Mākslas akadēmijas rektors

Mākslas akadēmijas rektora amatā ievēl Kristapu Zariņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

28. jūnijā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora amatā tika ievēlēts gleznotājs un līdzšinējais LMA prorektors prof. Kristaps Zariņš. Par jauno rektoru nobalsoja 45 no 80 LMA Satversmes sapulces dalībniekiem.

LMA vadības un attīstības programmā 2017.-2022. gadam profesors norādījis, ka LMA attīstība būs saistīta ar vēsturisko pētniecību un to, ka LMA kopš dibināšanas ir sevī iemiesojusi nacionālo mākslas skolu, kļūstot par vienu no Latvijas neatkarības un kultūras pārstāvības simboliem. LMA ir jāturpina attīstīt studiju process, kura centrā ir studējošais. Jaunais rektors arī min, ka studiju procesa uzlabošanā un pilnveidošanā ir vitāli svarīga studentu un Studentu padomes līdzdalība. Ar pilnu attīstības programmu var iepazīties šeit.

Jaunievēlētais rektors sola veicināt LMA sadarbību ar ārvalstu augstākās izglītības iestādēm, celt augstskolas un tās absolventu konkurētspēju gan Latvijā, gan ārvalstīs. Vienlaikus netiks aizmirstas arī LMA stabilās un spēcīgās tradīcijas, un attīstība būs kolektīvs darbs.

Kristapa Zariņa par Mākslas akadēmijas attīstību
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kristaps Zariņš beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (1986). Kopš 1994. gada ir profesors Latvijas Mākslas akadēmijā; kopš 2007. gada – Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors. Sarīkojis vairāk nekā 20 personālizstādes un piedalījies grupu izstādēs visā pasaulē. Kristapa Zariņa darbi atrodas publiskās kolekcijās -  Latvijas Nacionālā mākslas muzejs (Rīga, Latvija),  Latvijas Mākslinieku savienība (Rīga, Latvija), Mākslas Fonds (Maskava, Krievija), Krievijas kultūras ministrijas kolekcija (Maskava, Krievija), Krievijas Mākslas akadēmijas kolekcija (Maskava, Krievija),  medicīnas sabiedrība ARS mākslas kolekcija (Rīga, Latvija), Swedbank mūsdienu mākslas kolekcija (Rīga, Latvija).

Kristapa Zariņa kandidatūru rektora amatam izvirzīja desmit LMA apakšnozares, kā arī LMA Latgales filiāle.

Saskaņā ar Augstskolu likumu un Latvijas Mākslas akadēmijas Satversmi rektoru atklātā konkursā, aizklāti balsojot, ievēlē Satversmes sapulces dalībnieki.

Rektora amata pretendents ir ievēlēts, ja par viņu ir nobalsojuši vairāk par 50% Satversmes sapulces dalībnieku, kuri ir saņēmuši vēlēšanu biļetenus. Rektors tiek ievēlēts uz pieciem gadiem un ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas.

Saskaņā ar Augstskolu likuma 17. pantu Satversmes sapulcē ievēlēto rektoru pēc izglītības un zinātnes ministra ierosinājuma tālāk apstiprina Ministru kabinets.

Jau vēstīts, ka uz LMA rektora amatu kandidēja trīs pretendenti - LMA prorektors asociētais profesors Andris Teikmanis, LMA prorektors profesors Kristaps Zariņš un LMA Modes mākslas katedras vadītājs profesors Aigars Bikše.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti