Kongresu namu pēc pārbūves dēvēs par Kronvalda koncertzāli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šī gada decembrī SIA "Rīgas nami" uzsāks Rīgas Kongresu nama pārbūves pirmo kārtu. Plānots paplašināt Lielās zāles skatītāju vietu skaitu, uzlabot zāles tehnoloģisko aprīkojumu, skatuvi un akustiku, atjaunot vestibilu un citas koplietošanas telpas. Mainīsies arī ēkas līdzšinējais nosaukums – turpmāk to dēvēs par Kronvalda koncertzāli, informēja "Rīgas namu" mārketinga un komunikācijas pārvaldē.

Kopējās ēkas atjaunošanas pirmās kārtas izmaksas sasniegs 14,5 miljonus eiro. Lielāko daļu no finansējuma SIA "Rīgas nami" aizdevuma veidā plāno piesaistīt no Valsts kases. "Rīgas namu" pašu ieguldījums šajā projektā būs gandrīz 1 miljons eiro. Lielākās izmaksas plānotas inženierkomunikāciju nomaiņai (3,4 miljoni eiro), skatuves tehnoloģijām (2,8 miljoni eiro), kā arī interjerā (1 miljons eiro). Lielās zāles labskanīgumam tajā tiks uzstādīta Vācijas uzņēmuma "MüllerBBM Group" ražota aktīvās akustikas sistēma "Vivace", kas nodrošinās kvalitatīvu akustisko skanējumu. Pārbūvi līdz 2023. gada vasarai realizēs būvkompānija AS "UPB".

"Kongresu nams vairs nepilda tās funkcijas, kuras tam bija paredzēts veikt, kad to uzcēla 1982. gadā," norādīja Kongresu nama vadītāja Māra Liepiņa. "Ēkā kopš uzbūvēšanas nav ticis veikts kapitālais remonts, tāpēc, atjaunojot ēku, vispirms parūpēsimies par tās galveno kodolu – Lielo zāli." Pēc pārbūves Lielā zāle spēs uzņemt līdz 1283 skatītājiem.

Savukārt "Rīgas namu" valdes priekšsēdētāja Vineta Verika uzsvēra: "Zīmola maiņa iezīmē jaunu sākumu gan ēkai, gan parkam un tās apkārtnei, kā arī Rīgai kā kvalitatīvam kultūras tūrisma galamērķim. Kronvalda koncertzālē vēlamies redzēt gan spilgtus pasaules un Eiropas līmeņa māksliniekus, gan pašmāju zvaigznes, tādējādi piedāvājuma un skanējuma kvalitātes ziņā nostājoties blakus pēc izmēriem līdzīgām koncertzālēm Dānijā, Somijā, Holandē un Vācijā. Biznesa plāns ir veidots tā, lai jau pirmajā pilnajā koncertzāles darbības gadā ieņēmumi no pasākumiem tiktu ievērojami palielināti un tā spētu nest peļņu. Vēlos izteikt pateicību visiem iesaistītajiem speciālistiem par ieguldīto darbu, Rīgas domei un tās vadībai par izpratni šāda ilgi iecerēta un lolota projekta attīstībā."

Kronvalda koncertzāles jaunā zīmola autori ir dizaina studija "Overpriced". Tās vadītājs Aigars Mamis stāsta, ka Kronvalda koncertzāle iegūst savu nosaukumu, pateicoties tās atrašanās vietai, jo tā ir neatņemama Rīgas Kronvalda parka sastāvdaļa.

KONTEKSTS:

Pēc Latvijas Arhitektu savienības atzinuma Rīgas Kongresu nams ir viena no trīs piemērotākajām novietnēm Nacionālajai akustiskajai koncertzālei. Kamēr Kultūras ministrija veica potenciālo novietņu padziļinātu izpēti, Kongresu namā sākušies iepriekš plānotie rekonstrukcijas darbi.

Rīgas domē norādīja, ka joprojām vēl notiek sarunas par iespēju Kongresu namu pārbūvēt par akustisko koncertzāli. 5. novembrī notikusi sanāksme Kultūras ministrijā, kurā tika izskatīti divi iespējamie Kongresu nama pārbūves varianti. Rīgas dome ir apsolījusi apturēt Kongresu nama pārveides procesu, par kuru informēja "Rīgas nami", ja valdība izlems, ka akustiskā koncertzāle būs Kongresu namā. Rīgas dome valdības lēmumu gaida līdz gada beigām.

Pabeigta padziļinātās Rīgas Kongresu nama izpēte, un Latvijas Mūzikas padome, iepazīstoties ar tās rezultātiem, lēmusi, ka namu var iekļaut starp turpmāk izskatāmajām Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnēm tikai ar nosacījumu, ka pārbūves laikā tas tiktu paplašināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti