Aicina izvirzīt kandidātus Normunda Naumaņa Gada balvai mākslas kritikā

Normunda Naumaņa biedrība un balvas žūrija izsludina kandidātu pieteikšanu Normunda Naumaņa (1962–2014) vārdā nosauktajai Gada balvai mākslas kritikā un Jaunā kritiķa/-es veicināšanas balvai. Pieteikumi jāiesūta līdz 8. decembrim pulksten 17.00, informēja biedrībā.

Balvas žūrijas priekšsēdētājs Ilmārs Šlāpins atzīmē: "Pasaule bez kultūras kritikas būtu plakana. Mēs redzētu tikai vienu tās pusi, aspektu vai interpretācijas iespēju. Šajā ziņā kritiķi pilda ārkārtīgi svarīgu un nenoliedzami radošu funkciju, atklājot mākslas pasaules kalnus un ieplakas, dramatiski piesātināto reljefu un necaurejamos mūžamežus. Pienācis laiks novērtēt šo demiurgu un jaunatklājēju darbu, izceļot spilgtākos, nozīmīgākos un aizraujošākos autorus, kas aizvadītajā gadā rakstījuši par Latvijas kultūras notikumiem."

Normunda Naumaņa Gada balvai kritikā Kultūras ministrija ir piešķīrusi Nacionālās balvas statusu. Gada balva kritikā un Jaunā kritiķa/-es balva tiks pasniegta svinīgā un jautrā ceremonijā "NN Nakts" 2024. gada 8. janvārī Jaunajā Rīgas teātrī. Šogad to veidos Klāvs Mellis un Ance Strazda.

Gada balvai un Jaunā kritiķa/-es balvai var pieteikt autorus, kas aizvadītā gada laikā darbojušies teātra, kino, literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas, arhitektūras un dejas mākslas kritikas jomā. Balvām var pieteikt recenzijas, kas publiskotas laikā no 2022. gada 1. decembra līdz 2023. gada 1. decembrim. Kandidātus var pieteikt jebkurš interesents, arī pats autors.

Savukārt Jaunā kritiķa/-es balvai var pieteikt kandidātus, kuri līdz 2023. gada 1. decembrim nav sasnieguši 28 gadu vecumu. Piesakot kandidātus, jāiesūta trīs kandidāta publikācijas, kā arī CV.

Izskatot pieteikumus abām balvām, tiks vērtēta kritiķu spēja ne vien analizēt mākslas darba kvalitātes, jauno un izcilo nošķirt no viduvējībām un neveiksmēm, bet arī prasme konkrēto mākslas notikumu aplūkot plašākā kultūrvēsturiskā vai mūsdienu mākslas kontekstā.

Pieteikumus izvērtēs žūrija, kuras priekšsēdētājs ir dzejnieks un filozofs Ilmārs Šlāpins. Žūrijā darbojas Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības "Neputns" redaktore Laima Slava, "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskā producente, muzikoloģe Baiba Kurpniece, dzejnieks un literatūras pētnieks Kārlis Vērdiņš, literatūras kritiķe Anda Baklāne, teātra kritiķe Edīte Tišheizere un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Kandidātus var pieteikt, rakstot uz elektroniskā pasta adresi: [email protected] un norādot, vai kandidāts tiek izvirzīts Gada balvai kritikā vai Jaunā kritiķa/-es veicināšanas balvai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti