Pārmijas

Kristīne Balanas: Man patīk sev izvirzīt grūtus uzdevumus un augstus mērķus

Pārmijas

Gan prieks, gan neziņa. Saruna ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktoru Arni Radiņu

Gatavi Baznīcu naktij! Studijā – mācītājs Ivars Jēkabsons un žurnālists Aidis Tomsons

Nedēļas nogalē vienpadsmito reizi notiks «Baznīcu nakts»

Sestdien, 1. jūnijā, vienpadsmito reizi norisināsies garīgās kultūras notikums "Baznīcu nakts", kas arī šogad pulcēs vismaz 160 dažādas tradicionālo kristīgo konfesiju baznīcas visā Latvijā, informēja notikuma veidotāji.

Tajā pašā dienā notiks arī "Atvērto baznīcu diena", kad ikviena draudze ir aicināta turēt savu dievnamu atvērtu – ekskursijām, apskatei – viesiem no pulksten 10.00 rītā.

Abi pasākumi notiks Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, veltot uzmanību tēmai "bērni", pasākumu programma pieejama šeit.

Apkopotā un zināmā informācija liecina, ka visvairāk atvērto baznīcu būs Vidzemē – dalībai reģistrētas 49 baznīcas, tai seko Rīga un Pierīga – kopā 40 baznīcas, Kurzemē pieteiktas 30 baznīcas. Savukārt Zemgalē, Sēlijā un Latgalē kopā pasākumā piedalīsies vismaz 41 baznīca.

Katrā no baznīcām sagatavota daudzveidīga programma – no dievnama apskates un ekskursijas, gleznu un fotogrāfiju izstādēm pa dienu līdz piesātinātām un profesionālām koncertprogrammām ar koru un solo mākslinieku – mūziķu, dziedātāju – piedalīšanos vakarā. 

"Baznīcu nakts"
"Baznīcu nakts"

Daudzu baznīcu programmās iekļautas mūzikas skolu audzēkņu uzstāšanās. Neiztrūkstoši notiks arī svētbrīži, būs laiks lūgšanām un klusumam.

Šogad īpaši padomāts par ģimenēm ar bērniem, tādēļ programmās animācijas vai smilšu kino, izzinošas viktorīnas, orientēšanās, fotodetektīvu vai slēpņošanas spēles un citas aktivitātes baznīcā un tās tuvā apkārtnē.

Jau tradicionāli vienojoša būs baznīcas zvanu zvanīšana, kas notiks trīs reizes dienā – pulksten 12.00, pulksten 18.00 un pulksten 22.00. Savukārt pulksten 21.00 visi vienosies Tēvreizes lūgšanā un Latvijas himnā "Dievs, svētī Latviju". 

Vienojošais atklāšanas pasākums – šogad Baltezerā

Par tradīciju kļuvusi vienotā Baznīcu nakts atklāšana, kas katru gadu notiek citā baznīcā. Šogad svinīgā atklāšana, piedaloties visu tradicionālo kristīgo konfesiju vadītājiem vai pārstāvjiem, notiks Baltezera evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Ādažu novada Baltzezerā) pulksten 18.00. 

Atklāšanas notikumu – uzrunas un koncertu – varēs vērot arī tiešsaistē Baznīcu nakts un Baltezera evaņģēliski luteriskās baznīcas "Facebook" kontos.

Atklāšanā piedalīsies bērni no Ādažu novada Mākslu skolas un ērģelniece Līga Dejus. Vakara gaitā dievnamu piepildīs elektroniskā mūzika ar mācītājiem Ivaru Jēkabsonu un Aigaru Vančenko, kas kopā pazīstami kā muzikālais projekts "Angel+beats". Baltezera baznīcas programma tiks translēta tiešsaistes kanālos līdz pat pulksten 21.00, iekļaujot Tēvreizes lūgšanu. 

Par Baznīcu nakti un Atvērto baznīcu dienu

Notikums ir ekumenisks un tradicionāli norisinās no 10.00 līdz 22.00. Tajā kopīgi piedalās dažādas Latvijas kristīgo konfesiju draudzes. Baznīcu nakts ir satikšanās ar skaistumu baznīcas kultūras, mākslas un garīgo vērtību mantojumā. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms vairāk nekā 20 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā.  Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Atvērto baznīcu diena Latvijā papildina notikuma norisi kopš 2021. gada un aicina apmeklētājus apceļot baznīcas arī pa dienu, tā paplašinot notikuma norisi, iedrošinot plašāk iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti