Saeima konceptuāli atbalsta ieceri laikmetīgās mākslas centram «KIM?» nodot nekustamo īpašumu Hanzas ielā

Laikmetīgās mākslas centram – sabiedriskā labuma organizācijai biedrībai "KIM?" – plānots bez atlīdzības nodot īpašumā valsts nekustamo īpašumu Hanzas ielā 22, Rīgā, paredz likumprojekts, ko Saeima ceturtdien, 1. februārī, atbalstīja pirmajā lasījumā.

Ēkā iecerēts izveidot studijas māksliniekiem, starptautiskas mākslinieku rezidences, izstāžu telpas, kā arī izglītības un publiskās programmas telpas, par likumprojekta virzību atbildīgajā Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē deputātiem iepriekš klāstīja "KIM?" pārstāvji.

Latvijā nav laikmetīgās mākslas muzeja, nav arī pastāvīgas un dzīvas laikmetīgās telpas, nepieciešamību pēc ēkas pamatoja "KIM?" pārstāvji. Rīga ir vienīgā no Baltijas valstu galvaspilsētām, kurā nav starptautiskas mākslinieku rezidences. Tāpat arī māksliniekiem trūkst darbnīcu telpas, kas tādējādi ietekmē jaunradi.

Nams kopš 2015. gada ir tukšs, bet vēsturiski no 1948. gada līdz 2015. gadam izmantots izglītības funkcijai – tajā ilgstoši atradies Rīgas Pārtikas rūpniecības tehnikums un Rīgas Uzņēmējdarbības koledža. Kā deputātiem Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā iepriekš piebilda biedrības pārstāvji, arī pāriešana "KIM?" īpašumā nodrošinātu to, ka namā tiek turpināta izglītojošā funkcija.

Gadījumā, ja nekustamā īpašuma atjaunošana netiktu uzsākta vai tas nebūtu pieejams publikai noteiktā termiņā, nekustamais īpašums būtu nododams atpakaļ valstij, paredz likumprojekts.

Biedrība "KIM?" ir dibināta 2009. gadā, un tai regulāri ir deleģētas arī valsts funkcijas un uzdevumi laikmetīgās mākslas jomā, teikts likumprojekta anotācijā. Biedrības mērķi un pamatdarbība ir laikmetīgās mākslas izstāžu organizēšana un jaunrades veicināšana; izglītojušu pasākumu programma dažādām auditorijām; ārvalstu projekti un Latvijas laikmetīgās mākslas veicināšana starptautiski, kā arī apkaimes iedzīvotāju iesaiste, veicinot pilsoniski aktīvas sabiedrības veidošanos.

Lai likumprojekts stātos spēkā, tas jāskata Saeimā vēl divos lasījumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti