Tapusi dokumentālā filma par sporta un kultūras žurnālistu Gunāru Jākobsonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

8. novembrī pie skatītājiem dosies dokumentālā filma "Ētera personība Gunārs Jākobsons", informēja filmas pārstāvji.

Filmā atklāsies žurnālista daudzpusības sasniegtās virsotnes, sākot ar sporta reportāžām un beidzot ar tautā iemīļoto "Mikrofona" dziesmu aptauju, bet pa vidu vēl daudzi gan radoši, gan skarbi pieturpunkti.  

Filmas režisore Ināra Kolmane ieskicēja darba tapšanas procesu: "Sākot filmu, es nezināju, ka tas būs tāds izaicinājums.

Nemaz nebija viegli veidot filmu par tik pozitīvu un publisku cilvēku, kāds ir Gunārs Jākobsons.

Ceru, ka mums ir izdevies piekļūt tuvāk viņa būtībai un atklāt ko jaunu, atspoguļojot dažādus viņa dzīves periodus, prieku un bēdas. Filmā ir daudzi asprātīgi un arī daži skumji un emocionāli brīži, kas, cerams, neatstās vienaldzīgu mūsu skatītāju."

"Filma ir ne tikai stāsts par žurnālista dzīvi, bet gan stāsts par laikmeta nogriezni, kas veidojis Latviju tādu, kādu mēs to redzam šobrīd," noradīja filmas veidotāji. "Tas ir stāsts par citām izcilām personībām kultūrā un sportā, kas filmā parādās kā Gunāra laikabiedri, ar kuriem viņš tiekas, atklājot ne tikai Gunāra kā žurnālista kvalitātes, bet arī cilvēciskos un personības aspektus." Filmā varēs redzēt arī Maestro Raimondu Paulu, dziedātāju Margaritu Vilcāni, diriģentu Edgaru Račevski, sportistu Artūru Irbi, dakteri Jāni Kvēpu, žurnālistu plejādi – Liu Guļevsku, Sandru Glāzupu, Tāli Eipuru un vēl neskaitāmus savas jomas profesionāļus toreiz un tagad.

Gunārs Jākobsons pirms filmas pirmizrādes sacīja: "Pateicoties filmēšanai, piedzīvoju atkalsatikšanos ar saviem laikabiedriem. Par dažiem darbiem biju pat aizmirsis.

Filmā sports, māksla, mūzika ir sabiruši vienā dzīves kaleidoskopā.

Būšu pagodināts kopā ar skatītājiem ielūkoties manā pasaulē, atcerēties, padomāt, pasmaidīt un tālāk iet!"

Gunārs Jākobsons komentējis 13 olimpiskās spēles, vairāk nekā 30 pasaules čempionātus hokejā, ilgus gadus komentējis Dziesmu un deju svētkus Latvijas Radio, vadījis Latvijas Radio raidījumu "Mikrofons" un "Mikrofona" aptaujas gadskārtējos koncertus, viens no gadskārtējā sarīkojuma "Sporta laureāts" iedibinātājiem un vadītājiem, viens no pieredzes bagātākajiem sporta reportieriem pasaulē.

Filmu veidojusi režisore un scenārija autore Ināra Kolmane, scenārija līdzautores Velga Vītola un Līna Rudzone, galvenais operators Uldis Jancis, montāžas režisore Līga Pipare, skaņu režisors Pēteris Pāss, producenti Ināra Kolmane, Jānis Juhņēvičs un Jānis Kļaviņš. izpildproducente Ieva Majore un citi.

Filma tapusi studijās "Deviņi" un "Forte Production" sadarbībā ar Jelgavas un Ogres novadu pašvaldībām, Nacionālo kino centru un Valsts kultūrkapitāla fondu.

Latvijas filmu rudens maratons

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti