Septembra beigās uz kino ekrāniem nonāks jaunā pašmāju komēdija «Mamma vēl smaida»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Septembra beigās kinoteātru repertuārā nonāks režisores Elzas Gaujas debijas pilnmetrāžas spēlfilma – "ceļa filma" un vienlaikus melnā komēdija "Mamma vēl smaida", ar Antu Aizupi, Baibu Broku un Daigu Kažociņu galvenajās lomās, informēja filmas pārstāvji.

"Mamma vēl smaida" ir "ceļa filma" jeb"road movie" ar melnās komēdijas elementiem, kurā ar smaidu runā par aktuālu tēmu — pasaulē izkaisītu tuvinieku attiecībām. Stāsta centrā ir trīs māsas, kuras nesarunājas jau gadiem. Piepeši viņas spiestas vienā busiņā nelegāli šķērsot pusi Eiropas kopā ar savu tikko mirušo māmiņu. Kā norādīja filmas pārstāvji, "šis patiesos notikumos balstītais stāsts dzirdēts dažādās versijās — vienā no tām mammīte tiek pārvietota kontrabasa futrālī, citā interpretācijā — ietīta paklāja rullī; savukārt Elzas Gaujas versiju par šādu avantūru būs iespējams noskatīties kinoteātros visā Latvijā, sākot no 30. septembra." Filma veidota pēc oriģinālscenārija, kuru kopīgi radījusi komanda – Elza Gauja, Rasa Bugavičute-Pēce, Anta Aizupe, Baiba Broka, Daiga Kažociņa.

Aktrise Baiba Broka par pieredzi sacīja: "Filma "Mamma vēl smaida" man ir īpaša un atmiņā paliks kā spilgts dzīves posms un notikums, jo gandrīz viss, kas saistīts ar filmu, bija ekstremāls, balansējot uz robežas ar neiespējamo. Pāri visam — ekstremāli radoša darba atmosfēra, kurā katrs iesaistītais piedāvā savus labākos risinājumus sižeta pavērsieniem, kadru uzbūvei, aktierspēles niansēm, un rezultāts ir kompromisos dzimis kopdarbs. Tā smējusies un tā strīdējusies filmas tapšanas periodā vēl nebiju nekad!"

Aktrise Anta Aizupe atzina: "To, kā mums gāja filmēšanas laukumā, ir grūti izteikt vārdos. Bija ļoti jautri, smeldzīgi un sirsnīgi. Pēc filmēšanas pārņēma skumjas — nu kā, un kur tagad tas viss ir? Kur ir manas māsas?"

Daiga Kažociņa piebilda: "Dzīvesziņa saka – cilvēku iepazīsti ceļā. Patiesa gudrība, kas darbojas gan dzīvē, gan kino. "Ceļa filma" ir lielisks formāts, kurā nospēlēt sava atveidojamā varoņa dažādās šķautnes."

Ieskicējot savas debijas spēlfilmas aprises, režisore Elza Gauja norādīja: "Filmēšanas procesā lietojām visus iespējamos paņēmienus, lai skatītājs varētu elpot kopā ar aktrisēm un patiešām ienirt stāstā. Es ļoti ceru, ka filma būs izdevusies tikpat dzirkstoša un dzīvi apliecinoša, kāds mums bija filmas veidošanas process."

Filmas režisore ir Elza Gauja, operators – Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks – Jānis Bijubens, kostīmu māksliniece – Līga Krāsone, grima māksliniece – Dzintra Bijubena. Filmas producenti ir Andris Gauja un Elza Gauja (studija "Riverbed") sadarbībā ar "Picture House". Galvenajās lomās: Anta Aizupe, Baiba Broka, Daiga Kažociņa, otrā plāna lomās: Jānis Skutelis, Matīss Budovskis un Lidija Pupure.

Latvijas filmu rudens maratons

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti