Emīlija. Latvijas preses karaliene

Emīlija. Latvijas preses karaliene. Daudzsēriju mākslas filma. 1. sērija

Emīlija. Latvijas preses karaliene

Dāvis Sīmanis par daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" tapšanu

"Emīlija. Latvijas preses karaliene" 5. aizkadru epizode "Prese Ulmaņlaikos"

Prese Ulmaņlaikos. Filmas «Emīlija. Latvijas preses karaliene» aizkadrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Ulmaņa apvērsuma ietekme uz "Jaunāko Ziņu" saturu, redakciju un vispār potenciālo pastāvēšanu, protams, bija ļoti tieša. Ulmaņa režīmam, autoritārajai valdībai tas ir svarīgs propagandas kanāls. Šajā ziņā nekādas domstarpības Benjamiņiem ar jauno režīmu neradās. Benjamiņi uzreiz akceptēja autoritāro apvērsumu un turpināja pelnīt naudu," filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" piektajā aizkadru epizodē par presi Ulmaņlaikos stāsta Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece Ineta Lipša.

"Emīlija. Latvijas preses karaliene" skatāma LTV

Daudzsēriju mākslas filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene" katru piektdienu no 18. marta līdz 29. aprīlim pulksten 21.05 vērojama LTV1 ēterā, kā arī 14 dienas to varēs skatīties vietnē REplay.lv.

"Emīlija. Latvijas preses karaliene" ir stāsts par starpkaru Latvijas preses karalieni – "Jaunāko Ziņu" un "Atpūtas" izdevēju – Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvis par Latvijas vēstures leģendu.

Septiņās sērijās tiek atklātas Emīlijas Benjamiņas personības daudzpusīgās šķautnes, kā arī atspoguļoti nozīmīgi viņas dzīves fragmenti – ģimene, uzņēmējdarbība, sociālā statusa nostiprināšana, ietekme uz politiskām un kultūras norisēm 20. un 30. gados, sievietes sapņi un problēmas, darbinieku nodevība.

Filmēšana notika daudzās ar filmas stāstu saistītās vēsturiskās vietās – gan Benjamiņu namā Rīgā, gan Valdeķu muižā; dokumentālajā sērijā izmantoti unikāli Benjamiņu ģimenes arhīvu materiāli. Filmā parādās daudzi pagājušā gadsimta radošo profesiju pārstāvji – Kārlis Skalbe, Jānis Ziemeļnieks, Vilis Lācis – un vēsturiskas personības – Eižens Finks, Gustavs Zemgals, Mariss Vētra.

Aktieri: Guna Zariņa, Juris Bartkevičs, Raimonds Celms, Enzo Leonardo Borneo, Sandis Runge, Baiba Broka, Ligita Dēvica, Inga Tropa-Fišere, Uva Segliņa, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Uldis Anže, Dainis Gaidelis, Arnolds Osis,  Jēkabs Reinis, Kaspars Zāle, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks u.c.

Scenāriju veidojuši Baņuta Rubess, Ivo Briedis, Aiva Birbele, Tabita Rudzāte, konsultanti Māra Zālīte, Ineta Lipša, spēlfilmu sēriju režisori ir Kristīne Želve, Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, dokumentālās sērijas režisors – Gints Grūbe, operators – Andrejs Rudzāts, filmas mākslinieki – Kristīne Jurjāne un Aivars Žukovskis, montāžas režisori – Andris Grants, Paula Popmane un Armands Začs, komponists – Kārlis Auzāns, skaņu režisors – Ernests Ansons, producenti – Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Filmas galvenais producents ir filmu studija "Mistrus Media", kopproducenti – Latvijas Televīzija un "Tet studio", finansētājs – Nacionālais kino centrs, Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti