«Pilsēta pie upes» piedzīvos starptautisko pirmizrādi Tallinas kinofestivāla konkursā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Ziemeļeiropā lielākais A klases kinofestivāls “Melnās Naktis / Black Nights / PÖFF” Tallinā izziņojis pilnu konkursa programmu, un šajā izlasē iekļauta arī Latvijas režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Pilsēta pie upes”, kas starptautisko pirmizrādi piedzīvos Latvijas dzimšanas dienā – 18. novembrī, informēja Nacionālā kino centra pārstāvji.

Tallinas kinofestivāls, kas notiks no 13. līdz 29. novembrim, preses konferencē nosaucis vēl 17 filmas, kas pievienojas astoņām jau septembrī izziņotajām, un tagad ir zināma pilnībā visa starptautiskā konkursa programma.

Jau ziņots, ka šogad tajā ir pat divas Latvijas filmas – arī Lailas Pakalniņas jaunākā spēlfilma “Spogulī”.

Viestura Kairiša spēlfilma “Pilsēta pie upes” starptautiski tiek izrādīta ar nosaukumu “The Sign Painter”.

Festivāla direktore Tīna Lokk komentēja: “Ir brīnišķīga sajūta izziņot tik plašu konkursa programmu, tik daudzveidīgu ģeogrāfiskā, stilistiskā un kultūras kontekstu ziņā. Mēs patiešām dzīvojam dīvainā laikā, kas nemitīgi mainās un uzkrauj papildu stresu ikvienam kinoindustrijā strādājošajam. No sirds jūtam līdzi visiem kolēģiem, kas šogad bijuši spiesti pārcelt vai atcelt savus festivālus, un esam priecīgi, ka tomēr varam nodrošināt kinoveidotājiem platformu, kur parādīt skatītājiem savus jaunākos darbus.”

Tallinas kinofestivāls “Melnās Naktis” jau iepriekš ziņoja par šī gada norises formātu, kas tiks pielāgots aktuālajai situācijai, bet ir paredzēti arī klātienes notikumi, tai skaitā filmu pirmizrādes. Pilna Tallinas festivāla programma tiks izziņota 6. novembrī, Baltijas konkursa skate – 27. oktobrī.

Producents Guntis Trekteris atzina: “Filmas “Pilsēta pie upes” iekļaušana Tallinas kinofestivāla konkursa skatē ir brīnišķīga ziņa šajā laikā, kad vairums starptautisko filmu festivālu tiek atcelti vai pārcelti uz nenoteiktu laiku. Filmas izrādīšana prestižā A klases festivālā piesaista industrijas interesi un ļoti palīdz tās tālākai izplatīšanai citās valstīs. Un, pats galvenais, tā ir  lieliska iespēja ar mūsu filmu izstāstīt starptautiskai auditorijai vēl vienu svarīgu Latvijas stāstu.”

Režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Pilsēta pie upes”, kas uzņemta studijā “Ego Media”, nacionālo pirmizrādi piedzīvoja 2020. gada 17. janvārī. Filma izpelnījusies 15 nominācijas Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”, skatītājiem tā joprojām pieejama tiešsaistē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti