Latvijas leļļu animācijai – 55. Kinoteātrī «Splendid Palace» būs skatāmas «Animācijas brigādes» filmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Pirms 55 gadiem uzņemta Latvijā pirmā leļļu filma. Ar jubilejas pasākumu 16. septembrī un kinoseansu bērniem 18. septembrī studija „Animācijas brigāde” aicina kinoteātrī „Splendid Palace” svinēt Latvijas leļļu animācijas jubileju, informēja Nacionālā Kino centra pārstāvji.

Latvijas leļļu animācija piedzima 1966. gadā Rīgas kinostudijā, kur režisors un mākslinieks Arnolds Burovs kopā ar domubiedriem veidoja pirmās lelles filmiņai "Ki-ke-ri-gū!" (1966) – šīs filmas ražošana tika pabeigta 1966. gada augusta beigās. Kopš tā laika kinostudijas leļļu grupa izaugusi par filmu studiju "Animācijas brigāde" un uzņemtas vairāk nekā 140 filmas. 

Studijas vadītājs, producents, mākslinieks Māris Putniņš pastāstīja: „Šķiet, tikai pirms maza brīža mēs svinējām Latvijas leļļu kino 50 gadus. Taču ir pagājuši vēl pieci gadi, un jubilejas cipars atkal izskatās iespaidīgs. Neraugoties uz grūtajiem laikiem, studija ne brīdi nav pārtraukusi strādāt – piecu gadu laikā uzņemtas deviņas jaunas filmas, ražošanā ir vēl divas  –  "Dusmukule", Daces Rīdūzes animācijas stāsts par pamestu plastmasas maisiņu piedzīvojumiem, un pilnmetrāžas leļļu filma "Lielais Indriķis" pēc grāmatas "Mežonīgie pīrāgi un Lielais Indriķis" motīviem, Jāņa Cimmermaņa režisēts stāsts par Baltaines pīrāgu cīņu ar kāpostu pīrāga cara Aivena Briesmīgā vadītajiem austrumu iebrucējiem."

Jubilejas svinību seansiem izvēlētas filmas no senākas un ne tik senas pagātnes, un skatītāji tiek aicināti piedalīties divos pasākumos kinoteātrī "Splendid Palace". 16. septembrī 18.00 animācijas filmu izlasi papildinās vakara vadītāja Edgara Lipora un vīru kopas "Vilki" muzicēšana, bet līdz ar bērnu seansu 18. septembrī 11.00 norisināsies radošā darbnīca, kurā piedalīsies arī aktieri – Laila Kirmuška, Jānis Kirmuška un Edgars Lipors. Bērnu seansa programmā pārstāvēti gandrīz visi režisori, kas strādājuši un strādā studijā "Animācijas brigāde", – tiks demonstrētas filmas "Si-si-dra" (1977, režisors Arnolds Burovs), "Tornis" (2015, režisors Jānis Cimmermanis), "Meža sargi" (2015, režisors Māris Brinkmanis), "Jaunā suga" (2008, režisors Ēvalds Lācis), "Labrīt!" (1996, režisors Nils Skapāns) un "Zīļuks" (2010, režisore Dace Rīdūze).

Apmeklētājiem jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskie ierobežojumi – jubilejas seansi būs jaukta tipa pasākumi, tos var apmeklēt skatītāji ar sertifikātiem, kas apliecina vakcināciju, Covid-19 pārslimošanu vai pirms seansa veiktu testu (bērniem līdz 12 gadu vecumam sertifikāti nav nepieciešami). Kinoteātra telpās obligāta masku lietošana (izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti