ASV laikraksti slavē Baumanes animācijas filmu «Akmeņi manās kabatās»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Signes Baumanes animācijas filma "Akmeņi manās kabatās" piedzīvojusi pirmizrādi autores dzīves vietā Ņujorkā un izpelnījusies slavinošas atsauksmes lielākajos ASV dienas laikrakstos "USA today" un "The New York Times".

ASV kino kritiķi atzinīgi izsakās par filmas humoru, vitalitāti un  delikāto veidu, kādā autore runā par sarežģītām un ļoti personīgām problēmām:

Latvijā dzimusī māksliniece un animatore Signe Baumane savā jaunajā filmā  ar humoru, smalkumu un pārsteidzošu animācijas tehniku pēta ģimenes mentālo problēmu vēsturi (aprakstot arī savu personīgo cīņu ar to). (..) Baumanes aizrautība un talants ir aizgrābjoši, filma ir lielisks “neatkarīgā kino” paraugs," izdevumā "USA Today" raksta Vitnija Mathesone.

Signe Baumane mums piedāvā tiešu, pārsteidzošu un asprātīgu filmu, kas caur viņas ģimenes vēsturi pēta depresijas tumšās dzīles. Baumanes gandrīz muzikāli izteiksmīgās balss pavadībā šī ar roku zīmētā animācijas filma ataino vecmāmiņas un citu ģimenes locekļu cīņu ar neprātu, stāsts tiek izstāstīts caur nesaudzīgu psiholoģisko procesu analīzi, ar ironiju un paskarbu humoru. (..) Brīnumainā kārtā filma nevienā brīdī nekļūst drūma, lielā mērā pateicoties autores pārsteidzošajai atklātībai," laikrakstā "The New York Times" vērtē Nikolass Rapolds.

Filma "Akmeņi manās kabatās" iekļauta arī kritiķu ieteikto filmu izlasē.

Kinoindustrijas vadošie mediji, tādi kā "The Hollywood Reporter", "The Variety" un "Screendaily" par filmu atzinīgas recenzijas publicēja jau pēc pasaules pirmizrādes nozīmīgajā Karlovi Vari festivālā, kur, kā iepriekš jau vēstīts, tā saņēma divas balvas. Kritiķi slavēja Signes Baumanes tēlaino un krāšņo rokrakstu, kas tikai animācijai iespējamā veidā sapludina reālās dzīves stāstu ar sirreālu iedomu pasauli, kā arī īpašu asprātību un drosmi, risinot tādas sarežģītas tēmas, kā sievietes vieta sabiedrībā un mentāli izaicinājumi, par kuriem skaļi runāt nav pieņemts.

Animācijas filma pieaugušajiem “Akmeņi manās kabatās” ir  patiesos notikumos balstīts fantastisks stāsts par piecām autores dzimtas sievietēm, Signi pašu ieskaitot - viņu cīņu ar dzīves pārbaudījumiem, depresiju un neprātu. Filmā Latvijas vēstures peripetijas savijas ar  personīgiem pārdzīvojumiem un stāstiem par ģimenes noslēpumiem, mīlestību un laulību.

Režisore, scenāriste un māksliniece Signe Baumane kopš 1995.gada dzīvo Ņujorkā un ir vienīgā Latvijas režisore, kas ir ASV Kino Akadēmijas biedre. Viņas veidotās animācijas īsfilmas ir tikušas demonstrētas vairāk nekā 200 festivālos visā pasaulē. Pēc filmas Amerikas pirmizrādes Ņujorkā sekos seansi Sietlā, Čikāgā, Bostonā un citur ASV.

Par godu filmas pirmizrādei Latvijā, arī pati režisore bija ieradusies no Ņujorkas dzimtenē un bija sastopama pirms filmas seansiem kinoteātros un Rīgas ielās, kur izlozēja ielūgumus un filmas oriģinālos zīmējumus.

Filma “Akmeņi manās kabatās” ir ASV un Latvijas kopražojums, kas top ar Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu, un no Latvijas puses to kopproducē “Studija Lokomotīve”. Filmu šogad plānots pieteikt Amerikas Kinoakadēmijas balvai "Oskars".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti