Sākas «Muzikālās bankas» fināla balsojums par gada vērtīgāko dziesmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

3. janvārī sākas fināla balsojums par gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijas Radio 2 rīkotajā aptaujā "Muzikālā banka 2022". Līdz 16. janvārim 25 fināla dziesmas vērtē klausītāji un "Muzikālās bankas" žūrija, bet no 17. līdz 24. janvārim balsojums turpināsies vairs tikai par 15 klausītāju iemīļotākajām dziesmām. Balsošana notiek aptaujas mājaslapā. Gada vērtīgāko dziesmu noskaidros klausītāju balsojums "Muzikālās bankas 2022" apbalvošanas ceremonijas laikā, kas notiks 28. janvārī īsi pēc pulksten 21.00 Latvijas Radio 2 un LTV1 tiešraidē no Daugavpils Olimpiskā centra.

"Šajā "Muzikālās bankas" sezonā aptaujā tika iekļautas teju 150 dziesmas un izskanējuši 44 topi. Jāsaka, ka šogad ir klusējuši vairāki lielie mākslinieki, no kuriem daži savas jaunākās dziesmas publicējuši tikai gada izskaņā, līdz ar to vairs nevar paspēt iekļūt finālistu vidū. Lai vai kā – tas dod lielāku iespēju jaunajiem mūziķiem iekļūt finālā," stāsta Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš.

Kaspars Mauriņš par "Muzikālās bankas" balsojumu
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Apkopojot gada rezultātus, "Muzikālās bankas 2022" fināla balsojumā iekļuvušas šādas 25 dziesmas alfabētiskā secībā:

"Afrodīte" – Aminata

"Atpakaļ" – ArtifexLV un Intars Busulis 

"Brīnišķīga diena" – Dons, rolands če 

"Cauri puķēm" – "Laika upe"

"Gads bez kalendāra" – "Prāta vētra", Asnate Rancāne

"Ielai pāri" – Ivo Fomins, Tipa 

"Ko vairāk man vajag" – Mesa

"Kur saule" – Aminata, Būū

"Laika mašīna" – Katō

"Laternas" – "Sudden Lights"  

"Latvietis" – "Līvi"

"Lieka štuka" – "Citi zēni"

"Līgava" – "Bermudu divstūris", "Auļi"

"Mīlestības kontrabanda" – Marta

"Muoseņa" – "Tautumeitas", Renārs Kaupers

"Par tevi" – AnnaKrista, Edavārdi

"Pasaule trīc" – ZeBrene, "Sudden Lights" 

"Pie upes" – Shipsea

"Pie vienas uguns" – "The Sound Poets" 

"Sarunāsim parunāt" – Miks Dukurs, Veiv

"Sīknauda" – Diona

"Tavs pieskāriens" – Dons

"Tukšu tačku" – "Labvēlīgais tips"

"Turbulence" – Raum

"Zelta važas" – Dārta Stepanova

"Muzikālās bankas 2022" 25 fināla dziesmas vērtē arī neatkarīga un profesionāla žūrija, kurā piedalās operdziedātāja Sonora Vaice, pianists Andrejs Osokins, diriģents Jurģis Cābulis, dziedātāja un vokālā pedagoģe Beāte Zviedre, grupas "Pienvedēja piedzīvojumi" mūziķis Māris Žigats, mūziķis un komponists Aigars Voitišķis, komponiste un grupas "Latvian Voices" dziedātāja Laura Jēkabsone, komponists un producents Edgars Vilcāns, Latvijas Nacionālā teātra dziedošais aktieris Raimonds Celms, kā arī kultūras redaktors un mūzikas apskatnieks Kaspars Zaviļeiskis.

Par savu mīļāko kompozīciju var balsot reizi dienā www.muzikalabanka.lv. Klausītāji un žūrija noteiks tās 15 dziesmas, par kurām turpināsies izšķirošais balsojums, izvirzot gada vērtīgāko dziesmu. Tieši šīs kompozīcijas būs dzirdamas "Muzikālās bankas 2022" noslēguma koncertšovā 28. janvārī tiešraidē Latvijas Radio 2 un LTV1 no Daugavpils Olimpiskā centra.

Par "Muzikālo banku"

"Muzikālā banka" ir Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā "Muzikālā banka" skan trīs reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās pulksten 14.05 un sestdienās no pulksten 12.00. Visa gada garumā klausītāju balsojums mājaslapā www.muzikalabanka.lv nosaka nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Tradicionāli "Muzikālās bankas" gada aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no radio klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk.

Šogad "Muzikālā banka" notiks jau 23. reizi. "Muzikālās bankas 2021" vērtīgākās dziesmas titulu ieguva "Prāta Vētra" un "Tautumeitas" ar dziesmu "Tur, kur Dieva kamanas slīd". Par otru vērtīgāko dziesmu kļuva "Limuzīns uz krīta", ko izpilda grupa "Citi Zēni", savukārt trešo vietu ieņēma Dons ar dziesmu "Tas rakstīts debesīs (Piena ceļš)".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti