Ko tu proti, Latvija?

"Ko tu proti, Latvija?" 5. raidījums

Ko tu proti, Latvija?

"Ko tu proti, Latvija?". Pirmais pusfināls

Ko tu proti, Latvija? 4. raidījums

«Ko tu proti, Latvija?» pusfinālā iekļūst dejotājs un koklētāja

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šonedēļ raidījumā "Ko tu proti, Latvija?" sacentās mūziķu pāris, dejotāji, ātrtamborētāja, origami meistars, koklētāja, komiķe un suņu apmācības trenere. Augstāko žūrijas vērtējumu nopelnīja un vietu pusfinālā ieguva dejotājs Reinis Dāgs Zvirgzdiņš un koklētāja Sanija Stangute.

Talantu un brīvā laika pavadīšanas šovā "Ko tu proti, Latvija?" kopā ar vadītājām – interneta personību Betu Beidz un radio un televīzijas raidījumu vadītāju Sandu Dejus – skatītāji iepazīstas ar talantīgiem un iedvesmojošiem cilvēkiem – gan tādiem, kas savu prasmi izkopuši jau gadu gadiem, gan arī cilvēkiem, kas savu jauno aizraušanos atklājuši pavisam nesen.

Talantus vērtē "Ko tu proti, Latvija?" žūrija – cilvēki, kas dzīvē redzējuši gana daudz talantīgus un centīgus cilvēkus: LTV ziņu vadītāja Ilze Dobele, sudraba un bronzas medaļu ieguvēja, paravieglatlēte Diāna Dadzīte, ģitārists un komponists Mārcis Auziņš.

Astoņas sestdienas Beta Beidz un Sanda Dejus šovā meklēs spilgtākos talantus no spilgtākajiem, bet paši spilgtākie lielajā finālšovā "Ko tu proti, Latvija?" stāsies pretī visskarbākajai žūrijai – televīzijas skatītājiem, jo tieši skatītāju balsojums noteiks, kurš būs uzvarētājs un saņems galveno balvu – 1000 eiro savu prasmju attīstīšanai.

Iepriekšējos raidījumos augstākos žūrijas vērtējumus izpelnījās dziedātāja Matilde Eglīte, kendamas triku meistars Elvis Arhinovičs, programmētājs-tamborētājs Kaspars Silavs, akordeonists Māris Balaško, dziedātāja Beate Megija Baranovska un "Drag queen" māksliniece KNTY.

Pusfinālā iekļūst dejotājs un koklētāja

Ceturtajā raidījuma "Ko tu proti, Latvija?" epizodē piedalījās astoņi dalībnieki, no kuriem vislielāko žūrijas atzinību ieguva dejotājs Reinis Dāgs Zvirgzdiņš un koklētāja Sanija Stangute.

Reinis Dāgs Zvirgzdiņš pievērsās dejošanai septiņu gadu vecumā, kad pirmo reizi Veizāna deju skolā ieraudzīja hiphopa treniņu. Viņš teic, ka šī skola bijusi vieta, kur izpausties, izjust savas spējas un nebaidīties būt citādākam. Reinis Dāgs mācījies un izmēģinājis dažādus deju stilus: tautiskās, džeza un ielu dejas. 12 gadu vecumā viņš kā dejotājs jau bija piedalījies lielākajās Eiropas sacensībās un ieguvis augstas vietas dažādos konkursos. Dejotājs teic, ka neuzskata sevi par īpašu talantu, panākumi nākuši, mērķtiecīgi cīnoties pašam ar sevi. Šovā pieteicies, lai vairāk parādītu hiphopa kultūru. Viņš vēlētos sadarboties ar Tyler The Creator un ASAP ROCKY, Latvijā – ar Raimondu Paulu: "Neviens negaidītu hiphopa dejas klavieru pavadījumā."

Reinis Dāgs šovā "Ko tu proti, Latvija?" uzstājās ar improvizētas dejas priekšnesumu. Žūrija uzteica dejotāja sagatavotību un degsmi, visiem žūrijas dalībniekiem novērtējot priekšnesumu ar astoņām ballēm.

Pirmie Sanijas Stangutes muzicēšanas gadi bija veltīti kokles tehnikas apgūšanai un spēju attīstīšanai, bet 11 gadu vecumā Sanija sapratusi, ka kokle patiešām ir viņas instruments. Koklētāja vēlētos uzstāties uz "Lielā dzintara" skatuves Liepājā, kā arī "Royal Albert Hall" Londonā. Kopš sākusi spēlēt kokli, mūzika atvērusi Sanijai durvis uz pasauli. Ginesa rekordu grāmatā labprāt iekļūtu ar prasmi spēlēt tā, ka viena roka izpilda vienu tehniku, otra – pavisam citu.

Šovā "Ko tu proti, Latvija?" Sanija izvēlējās iziet no savas komforta zonas un pārsteigt žūriju ar koklei netradicionālu priekšnesumu, uzsverot, ka "uz kokles var nospēlēt visu, ko vēlies". Žūrija izteica atzinību par daudzšķautņaino priekšnesumu un augsto prasmju līmeni, un visi Sanijas veikumu novērtēja ar deviņām ballēm.

"Ko tu proti, Latvija?" ceturtajā epizodē piedalījās arī mūziķi Līga un Ivars Reņģes, dejotājs Ravi Kumar, ātradītāja un ātrtamborētāja Evija Iļska, origami meistars Marks Dāvids Logins, komiķe Edīte Auziņa, suņu apmācības trenere Zaiga Zvirbule un sunītis Flešs.

Par raidījumu

"Ko tu proti, Latvija?" atlases raidījumos un pusfinālos dalībniekus vērtēs tikai žūrija: LTV ziņu vadītāja Ilze Dobele, sudraba un bronzas medaļu ieguvēja, paravieglatlēte Diāna Dadzīte, ģitārists un komponists Mārcis Auziņš. Savukārt fināla tiešraidē 30. aprīlī uzvarētāju balsojumā noteiks tikai skatītāji. 

Kopā notiks pieci atlases raidījumi, katrā piedalīsies septiņi līdz astoņi dalībnieki. No katras atlases kārtas pusfinālā iekļūs divi dalībnieki. Katrā pusfinālā piedalīsies pieci dalībnieki, no kuriem divi labākie iekļūs finālā. 

Viens no četriem "Ko tu proti, Latvija?" finālistiem, kurš saņems vislielāko skatītāju atbalstu, iegūs galveno balvu – 1000 eiro savu prasmju attīstīšanai.

"Ko tu proti, Latvija?" – no 12. marta sestdienās pulksten 21.05 LTV1 un REplay.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti