«Čikāgas piecīši» sola labu ballīti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

 

Koncertzālē "Palladium"28. februārī ar programmu "Vēlreiz ar draugiem" uzstāsies "Čikāgas piecīši" – leģendārā ASV latviešu grupa, kas īsi pirms koncerta Mūzikas ierakstu Gada balvas ceremonijā tiks godināta par Mūža ieguldījumu populārajā mūzikā. Grupa sola, ka 28. februārī "būs laba ballīte" un vakars aizritēs gaišā un mīlas pilnā gaisotnē, pavēstūja "Mikrofona Ierakstu" pārstāvji.

"Spēlēsim [to], ko publika vēlas dzirdēt. Ceram, ka mums piebiedrosies draugi, un būs jauka sadziedāšanās ar viņiem un publiku. Ceram arī pavadīt laiku ar publiku jokojot un runājot, lai vakars norit gaišā un mīlas pilnā gaisotnē. Būs laba ballīte!" - tā grupas ilggadējais dalībnieks Uldis N. Streips.

Mūzikas ierakstu Gada balvas ceremonijā Latvijas Nacionālajā teātrī, 26.februārī, grupa saņems balvu par mūža ieguldījumu.

"Vispirms esam ļoti pārsteigti, ka mūsu ansamblis izvirzīts šim apbalvojumam," atzina "Čikāgas piecīšu" līderis Alberts Legzdiņš. "Tāpēc arī braucam visi pieci – lai pārliecinātos, vai tā ir patiesība. Koncertā "Vēlreiz ar draugiem" pirmo reizi uzstāsimies kādreizējās kino telpās, kur tēvs mani veda skatīt Tarzāna filmas, kas tika rādītas ar daudziem turpinājumiem. Kā jau piecīšu izrādē, būs romantika, patriotisms un humors."

Lai arī Padomju Latvijā viņu ieraksti netika izdoti un pirmo reizi grupa te uzstājās tikai 1989. gadā, gandrīz 30 gadu pēc dibināšanas, "Čikāgas piecīši" neapšaubāmi vieni no visos laikos visvairāk mīlētajiem latviešu mūziķiem. Taču piecīši ir kas daudz vairāk par kantrīmūzikas grupu un saviesīgu ballīšu izklaidētājiem. Daudzas viņu dziedātas dziesmas jau sen ir folklorizējušās, kļūstot par tautas vienotājām, smeldzes izteicējām un prieka nesējām, kas vienojušas dažādu paaudžu latviešus svešumā un Latvijā.

Unikālu šo koncertu dara fakts, ka aktīvu muzikālo darbību "Čikāgas piecīši" ir beiguši, un šoreiz kopā sanāk, lai saņemtu balvu par Mūža ieguldījumu. Uzstāšanās "Palladium" būs vienreizējs atskats uz kopā piedzīvoto, un sava veida pateicības žests par publikas mīlestību. Kā saka Alberts Legzdiņš: "Galvenais, ka mums būs izdevība atvadīties no tiem draugiem, no kuriem nepaspējām atvadīties iepriekšējo reizi. Līdz tam!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti