VIDEO: #dziedundejo2021 mūsdienu deju koncertstāsts «Augstāk par zemi»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

30. oktobrī LTV ēterā pirmizrādi piedzīvo Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 mūsdienu deju koncertstāsts “Augstāk par zemi”.

Ir 21. gadsimts – daudzi bērni un jaunieši grib būt moderni un vēlas būt uz skatuves, tomēr arī viņi reiz sāka ar “Kas dārzā”, “Vāru pelei putru” un dejoja plaukstiņpolku. Mūsdienu deju koncertstāstā ir apvienotas rotaļas ar deju. 

Ar mūsdienu dejas un latviešu tautas rotaļu palīdzību izdzīvotas septiņas vērtības, kuras daudzu paaudžu garumā tiek audzinātas bērniem, lai tie būtu savā garā stipri un latviski. Katra no vērtībām – augt atbildībā, augt radošumā, augt gudrībā un skaistumā, augt līdzjūtībā, draudzībā, kā arī augt mīlestībā – būs citādāka, gan kā rotaļīga dziesma ar deju, gan kā vārdu un skaņu savirknējums, gan pamācoša, gan arī dziļi nopietna. Cienām tradīcijas un radām ko jaunu – ilgdzīvotspējīgu, mūsdienīgu un latvisku. 

Koncertstāstu izdejoja 95 mūsdienu deju kolektīvi ar 1500 dalībniekiem, pārstāvot dažādus deju stilus; filmēšana notika 19 pašvaldībās.

KONTEKSTS:

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziedundejo2021 notiek no 12. jūlija līdz oktobra beigām. Plānots, ka svētku kopējo programmu veido 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Norises plānotas pašvaldībās, pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, ārtelpās. Jebkurā svētku norisē dalībnieku skaits ir no viena līdz tajā brīdī valstī atļautajam skaitam, nenotiek plaša pulcēšanās, nav plānoti centralizēti mēģinājumi un garš mēģinājumu process. Norises tiks iemūžinātas videoierakstos. Visi videomateriāli tiks nodoti Rakstniecības un mūzikas muzejam topošās Dziesmu un deju svētku ekspozīcijas vajadzībām kā spilgta 21. gadsimta liecība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti