Tauriņu naktī novēro aptuveni 140 sugas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 8. augustā, Gulbenes novada Litenē norisinājās Tauriņu nakts, kurā novērots pusotrs simts tauriņu sugu, informē Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Interesenti bija ieradušies no Litenes, Gulbenes, Alūksnes un Balviem. 

Lai gan nedaudz iztraucēja lietus un vējš, kopumā izdevies novērot ap 80 lieltauriņu un 60 sīktauriņu sugas, kā arī daudzas citas kukaiņu sugas. Uz gaismu salidojušie bija tauriņi, kas dzīvo gravu mežos, vecos, lielos kokos, upju un dīķu piekrastē, pļavās – dzīvotnēs, kas sastopamas pasākuma norises vietas apkārtnē.

Neparastākie un skaistākie no novērotajiem tauriņiem bija divpunktu sirpjspārnis, bērzu tumšmalsprīžmetis, ozolu bālsprīžmetis, ziepenīšu pūcīte, spodrā graudzāļu pūcīte un balodeņu pūcīte.

Visbiežāk piemērots laiks tauriņu vērošanai ir jūlijs. Lai gan šī gada jūlijs bija izņēmums lietainā un vēsā laika dēļ, DAP un Ziemeļvidzemes putnu pētniecības biedrība organizēja Tauriņu nakts pasākumu arī Krustkalnu dabas rezervātā, kur tika novērotas ap 60 dažādu tauriņu un vairākas citu kukaiņu sugas. Lai dabas mīļotājiem dotu iespēju iepazīt citas tauriņu un citu kukaiņu sugas, tika organizēts otrs sarīkojums Litenē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti