Panorāma

Dzīve lauku vidē Camphill ciematā Rožkalnos

Panorāma

Spānijas un Katalonijas attiecības

Meži pilni ar baravikām

Sēņu pilni meži - Latvijā baraviku neprāts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Latviju pārņēmis baraviku neprāts. Sēņotāji uz mežu dodas agrāk nekā uz darbu, bet sociālo tīklu lietotāji kaitina pārējos, publiskojot auto bagāžas nodalījumus un virtuves galdus, pilnus ar sēnēm. Baraviku cena svārstās no 12 eiro par kilogramu tirgū līdz sešiem septiņiem eiro šoseju malās. Bet kārtīgs sēņotājs ņem nazi un dodas pēc savām baravikām pats. Stundas laikā var pielasīt pilnu grozu.

Lai tiktu pie šiem baraviku kalniem, ko Inta Čerkuna tirgo Liepājas šosejas malā, abas ar māsu bija mežā jau septiņos no rīta. Sver uz kilogramiem; ko nepārdod, to patur sev. Pieredzējusī sēņotāja saka, ka baravikas aug pāris nedēļas. Vēl nākamā nedēļa, un tad viss, ja vien nebūs silts laiks.

Savukārt Aivars Melderis atzīst - iepriekš baraviku nebija tik daudz, bet lietus pāris nedēļās sēnēm nācis par labu. 

Tikmēr trīs draudzenes no Ugāles sēņo netālu no Ventspils šosejas. Nesmādē gailenes un podiņus, bet cer uz baravikām, kā gan citādi. Viņām ir savas baraviku vietas, bet nav sava auto. Tāpēc sēņo tepat pie mājām.

Tikmēr Artjoms, jautāts, kādēļ dodas mežā, saka skaidri - sēņo hobijam un priekam. Baravikas mežā tiešām ir, un daudz. Tiklīdz rietošā mēness gaismā sēnes jau var atšķirt no akmeņiem, dodamies mežā. Līdz ar rīta sauli grozā baraviku ir gana daudz. Kur ir šis mežs? Nu, ja gribat tiešām precīzu adresi, tad... Kurzemē. Sēņotāju nerakstītos likumus par labāko vietu neatklāšanu nedrīkst lauzt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti