Rīgas zoodārzā janvārī piedzimušu roņu mazuli pavasarī plāno laist savvaļā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

27. janvāra agrā rīta stundā Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza pelēko roņu ģimene sagaidīja papildinājumu – baltu un pūkainu roņu mazuli. Tas ir veselīgs un ņiprs, un zoodārza viesiem redzams, gozējoties mammas Kristas tuvumā, informēja Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, atklājot, ka nebrīvē dzimušo ronēnu pavasarī plānots palaist savvaļā.

Kā informēja zooloģiskā dārza pārstāvji, ronēnu mazulis piedzimstot sver aptuveni 10 kilogramus, taču pirmo četru nedēļu laikā pieņemas svarā līdz pat 40 kilogramiem. Tas notiek, pateicoties mammas sātīgajam pienam, kas vairāk līdzinās sviestam – tā tauku saturs sasniedz 50%.

Aptuveni pēc mēneša roņu mamma mazuli beidz barot un dodas savās gaitās, jo sācies pārošanās laiks – pretējā dzimuma pārstāvji jau sēž piekrastē un gaida. Savukārt jaunais ronis pāris nedēļas neēd vispār, viens pats sēž krastā un gaida, kad baltais kažoks nomainīsies uz pelēko, gluži kā pieaugušajiem roņiem. Kad tas noticis, jaunulis dodas jūrā un paša spēkiem mācās ķert zivis – vecāki šajā procesā neiesaistās.

 

Zoodārzā dzimušajam mazulim dzimumu noteikt vēl nav iespējams, jo Krista savu pēcnācēju rūpīgi sargā. Iepriekšējā roņu mazule Irbe Rīgas zoodārzā tika sagaidīta pirms diviem gadiem. Irbe pēc kažoka maiņas tika palaista jūrā, aprīkojot ar raidītāju, lai varētu sekot roņa gaitām savvaļā.

Iegūtie dati pierādīja, ka arī nebrīvē dzimušais ronēns spēj ļoti labi iedzīvoties dabā un iemācīties izdzīvošanai nepieciešamos procesus.

Raidītājs ir sagādāts arī šī gada roņu mazulim, kuru jūrā laist plānots aprīlī.

Rīgas zoodārzs rūpējas arī par nelaimē nonākušiem roņu mazuļiem – tādiem, kuri palikuši bez mātes un novārguši vai ievainoti atrasti jūras krastā. Ik gadu zoodārzā nonāk vairāki roņu mazuļi, kuriem nepieciešama palīdzība. Ja rehabilitācija ir veiksmīga, pēc nepieciešamā svara sasniegšanas tie atgriežas Baltijas jūrā.

Tāpat Rīgas zoodārzā atgādina, ka, atrodot roņu mazuli, kuram, iespējams, nepieciešama palīdzība, jāsazinās ar Dabas aizsardzības pārvaldi – tās speciālisti izlems, kā rīkoties, un vajadzības gadījumā nogādās roni Rīgas zooloģiskajā dārzā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti