Dienas ziņas

Liepājas lidostā būvē lidmašīnu angāru

Dienas ziņas

Notiek Ekoskolu vasaras forums

Rīgas Zoo – pasaulē mazākās antilopes

Rīgas zoodārzā ieradušās pasaulē mazākās antilopes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 9 mēnešiem.

Vai esat redzējuši antilopi neliela suņa apmēros? Ja nē, ir jādodas uz Rīgas Zooloģisko dārzu, kur nupat ieradušies 3 jauni iemītniek - pasaulē mazākās antilopes dikdiki.   

Kad durvis atvērtas un kopēja prom, jaunie iemītnieki bikli un uzmanīgi dodas izlūkot jauno mājvietu. Uzmanīgi izstaigā aploku.  Lēcienā un skrējienā šķiet, ka dikdiks lido. Tik viegls ir šis Āfrikas dienvidu savannu dzīvnieks.

Šī antilope tiešām ir ļoti maza, tā sver vien  3 – 7 kilogramus un augstumā ir vien ap pusmetru. Kad dzīvnieks jūtas apdraudēts, tas sāk izdvest skaņas - dik, dik, tāpēc šo graciozo antilopi sauc par dikdiku, pastāstīja Rīgas zoodārza speciāliste Sintija Putniņa.

Divas jaunkundzes atvestas no Hannoveres zoodārza, bet puisis no Berlīnes. Vairums antilopju dzīvo baros, bet šīs ne. Dikdikiem patīk divvientulība. Tie veido pāri uz mūžu. 

Tēviņam ir radziņi, mātītēm nav, šīm antilopēm ir īpašais deguns, kas kalpo termoregulācijai, jo atdzesē asinis karstajā savannā.

Lai dikdiki justos drošībā, aplokā no zariem izveidotas vairākas mazas mājiņas.

“Viņiem vajadzīgas vietas, kur paslēpties, lai nebūtu pārbijušies, nebūtu stresā, aplokā vairākas vietas, kur paslēpties,” skaidroja Putniņa.

Sīkajiem dikdikiem kaimiņos mīt zoodārza lielākie dzīvnieki - žirafes. Dikdiki ir jaunās Āfrikas savannas ekspozīcijas iemītnieki. Jaunajā ekspozīcijā, ko atvērs 11. oktobrī, pāris dienas pēc zooloģiskā dārza 107. dzimšanas dienas, būs arī pasaulē lielāko antilopju - dižantilopju pāris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti